
1/23
Dům je položen do jedné úrovně. Vnitřní prostory tak díky tomu navazují plynule na venkovní prostředí. Z většiny hlavních obytných místností je pak nádherný výhled na oceán a vzdálené vrcholky pohoří.

2/23
Čedičový útes, podpírající celou konstrukci, se tyčí 13 metrů nad hladinou oceánu. Přesto stavba téměř dokonale splývá s terénem.

3/23
Objem domu místy vykukuje z lesa a z některých úhlů je naopak téměř neviditelný a spíše se skrývá mezi zeleným mechem a větvemi starých stromů.

4/23
Složitý terén přiměl architekty podepřít stavbu ocelovým rámem, jenž je ukotvený do skály a v některých místech dosahuje výšky až 6,5 metru.

5/23
Při bližším pohledu si můžeme povšimnout paralely mezi hladinou oceánu a prosklenou stěnou domu, kde jsou logicky umístěny hlavní obytné prostory.

6/23
Zelenou střechu tvoří ocelový rám, nepravidelně osazený úzkými zenitálními okny. Ty jsou ledabyle rozmístěny po ploše střechy, ale mají svou jasnou funkci – dovést světlo do konkrétních částí domu.

7/23
Pocit bezprostředního kontaktu s přírodou nabízí terasa, plynule navazující na obytný prostor. Vše umocňuje panoramatický výhled přes skleněné zábradlí, čímž se docílilo smazání všech hranic.

8/23
Během stavby bylo čerpáno především z místních přírodních zdrojů. Například část pozemku, navazující na okraj lesa, je opatřen nízkou kamennou zdí z kamene z místní provenience, tedy z tmavého čediče.

9/23

10/23
Nepravidelnost hraje v každém kutu. Platí to i pro jižní cíp domu, kde vznikl prosklený kout v blízkosti kuchyně. Vchodové skleněné dveře korespondují s pláštěm domu.

11/23
Zajímavostí je nepřetržitý přítok podzemní vody na parcelu domu. Architekti toho využili k vytvoření atria s „umělým“ jezerem, jehož hloubka ovšem nabízí jen brouzdaliště.

12/23
Jelikož je parcela ukryta v „divočině“ daleko od ruchu města a veřejné dopravy, nesmí chybět velkorysé parkovací stání pro několik vozů, které je zde vyřešeno přesahem ocelového rámu střechy.

13/23
K domu se přijíždí po zpevněné příjezdové cestě. V pozadí je vidět už zmíněná kamenná zeď, který má odradit především lesní zvěř.

14/23
Architekti si dali práci s výběrem materiálů, tak aby celek zapadal do krajiny. Opakuje se zde místní kámen, tmavé vláknocementové panely a betonové stěrky na podlahách. Hladký a světlý povrch evokuje bílé kameny na pláži, omleté vodou.

15/23
Interiér jde ruku v ruce s přírodními materiály. Velkorysou panoramatickou stěnu skvěle doplňuje dřevěná podlaha v kombinaci se stropním podhledem z dřevěných panelů. Designový sedací nábytek atmosféru jen umocňuje.

16/23
Podlaha je protkána dalšími trojúhelníkovými světlíky, které na vykonzolovanému prostoru nabízejí unikátní pohled dolů na pláž, kde se střídají odliv a příliv. Obyvatelé jsou tak v maximálním kontaktu s přírodou.

17/23
Nepravidelné uspořádání stěn a střídání pevných a prosklených ploch umožňuje nečekané průhledy, odkrývající zajímavá zákoutí domu.

18/23
Jedním z dalších zajímavých elementů, který jako zrcadlo odráží rysy prostředí, ve kterém se dům nachází, je zelená stěna na západní straně kuchyně, osvětlená stropním nadsvětlíkem.

19/23
Rodičům nechybí ani klidné místo na pracovní povinnosti. Domácí pracovnu umístili architekti na východní stranu domu s nejkrásnějším výhledem, který může být také velmi inspirující.

20/23
V jídelně je oproti obývacímu pokoji nižší výška stropu. Světlo sem proto dodává úzký světlík, vedený přímo nad jídelním stolem.

21/23
Netypické půdorysy koupelen jsou umocněny nerezovým sanitárním vybavením, svérázně umístěným do prostoru. I pro design koupelny byl zvolen atypický dřevěný obklad stropu i stěn.

22/23
Hlavní vchod, který je jen mírně osvětlen zenitálními světlíky, skutečně evokuje vstup do útrob domu jako do velké betonové mušle.

23/23
Ložnice jsou orientovány na sever a severovýchod. Oproti hlavnímu prosvětlenému prostoru nabízejí soukromí a klid.