Jak lze ušetřit s tepelným čerpadlem?

Chcete sdílet tento článek?

Tepelné čerpadlo je ekologickou a ekonomickou volbou vytápění domu. Návratnost této investice se pohybuje až okolo 8 % ročně. Ušetřit s tepelným čerpadlem můžete však ještě víc. Jak na to si povíme v následujícím článku.

Jak ušetřit náklady na tepelné čerpadlo?

Investice do tepelného čerpadla se pohybuje v řádech deseti tisíc korun, avšak její návratnost je vysoká a stabilní, takže se vám vaše tepelné čerpadlo zaručeně vyplatí. Existují však způsoby, jak počáteční náklady snížit na minimum a urychlit tak návratnost investice. Jak na to?

100 000 Kč můžete ušetřit díky dotacím na tepelná čerpadla Nová zelená úsporám. Dotační program umožňuje ušetřit až polovinu nákladů spojených s pořízením a instalací tepelného čerpadla. Nemusíte přitom splňovat žádné nedosažitelné podmínky. Jedinou podmínkou, kterou potřebujete splnit je, že musíte o dotaci žádat jakožto vlastník nemovitosti, která je zkolaudovaná jako rodinný dům nebo objekt určený k bydlení.

Dotační program Nová zelená úsporám vznikl za účelem podpory domácností, které chtějí ekologicky šetrné vytápění domu. Vyměnit tak můžete i svůj stávající kotel na tuhá paliva nebo olej, který nevyhovuje požadavkům ekologie. Zažádat o dotaci navíc můžete před, během nebo po dokončení instalačních prací a vyřídit vám je pomůže společnost Tenaur, dodavatel tepelných čerpadel na českém trhu.

Další možnosti ušetření díky tepelnému čerpadlu

Tepelné čerpadlo vám může ušetřit ještě více tisíc ročně za náklady za energie. Vaše úspora se může vyšplhat až na 80 % nákladů za vytápění a ohřev vody. Jak je to možné? Této obrovské úspory dosáhnete, pokud zkombinujete tepelné čerpadlo s fotovoltaickou elektrárnou. Váš dům se stane mnohem více samostatným a nezávislým na distribučních sítích.

Tepelné čerpadlo je uzpůsobeno tak, aby se s fotovoltaikou dalo snadno zkombinovat. Dotační program se navíc může vztahovat i na vaši novou solární elektrárnu. Čím více se stane váš dům ekologicky šetrným, tím více se finanční kompenzace z dotačního programu Nová zelená úsporám zvýší. Zajímavá pro vás také může být kombinace dotace Nová zelená úsporám a Kotlíkové dotace. To nejlepší řešení na míru pro vás zajistí společnost Tenaur.

Kdy uvažovat o tepelném čerpadlu?

Tepelné čerpadlo můžete instalovat na jakémkoliv pozemku. Díky tomu se stává vhodnou volbou pro jakýkoliv objekt, a to i ten komerční. Čerpadla se vyrábějí v různých typech, podle způsobu odnímání vnějšího tepla. Vybírat můžete z tepelných čerpadel vzduch/voda, voda/voda, země/voda a také vzduch/vzduch. Každé z nich se hodí pro jiný typ pozemku nebo domu.

Naším největším favoritem se stává tepelné čerpadlo vzduch/voda, které je také nejčastější volbou zákazníků. Mezi jeho hlavní výhody patří cenová dostupnost, flexibilita umístění na pozemku nebo v objektu a dlouhá životnost, která se pohybuje v řádech desítek let. Společnost Tenaur nabízí pouze kvalitní tepelná čerpadla, která instaluje a následně se stará i o kvalitní technickou podporu. Vybírejte například z kvalitních čerpadel švédské značky NIBE nebo MITSUBISHI ELECTRIC, na které dostanete mimořádnou záruku 5 let.

 

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články