Trendy roku 2020: Zařiďte si ložnici stylově a s důrazem na kvalitu

Chcete sdílet tento článek?

Ložnice by měla být především místem odpočinku, to ale neznamená, že se při jejím zařizování nemůžete inspirovat módními trendy. Ty pro rok 2020 zní jasně do ložnice vpusťte čerstvý vzduch, zbavte se všeho, co vám neslouží, a vsaďte na kvalitní a ekologické materiály. Jak by tedy měla vypadat vaše nová postel, noční stolek nebo osvětlení?

Zbavte se věcí a buďte ekologičtí!

Pokračujícím trendem, který se odráží při zařizování interiérů, je minimalismus a volba ekologických, k přírodě šetrných materiálů i doplňků. Obojí lze velice jednoduše použít i v ložnici, kde se minimalismus přímo nabízí – ložnice by měla být vzdušná a nezastavěná nábytkem, aby se vám v ní dobře odpočívalo. Na přírodu se vyplatí myslet jak při výběru materiálů použitých v ložnici, kdy prim hraje dřevo, kov nebo stále oblíbenější bambus či ratan, tak i při pořizování doplňků. Díky koberci ušetříte za topení a zatemňovací závěsy v zimě zabrání úniku tepla.

Při výběru postele vítězí kvalita

Postel je dominantou ložnice – měla by proto být jak designová, tak bytelná a kvalitní. Přednost proto dejte přírodním materiálům, jako je masivní smrkové nebo borovicové dřevo, a nebojte se objednat postel na míru. Řiďte se především tím, co se líbí vám – toužíte po vysokém čele pro pohodlnější čtení, využijete velké úložné prostory nebo si chcete dopřát kvalitní spánek na extra velké ploše? Pod rukama šikovného truhláře může vzniknout postel přesně podle vašich představ.

Stylový i praktický – takový by měl být noční stolek

I v případě nočních stolků hrají prim přírodní a ekologické materiály, jako je dřevo, kov nebo mramor. Ve všech případech se jedná o materiály, které jsou nadčasové, stylové a snadné na údržbu. Důležitá je samozřejmě také praktická stránka věci – noční stolek by vám měl poskytovat dostatek odkládacího prostoru na stolní lampu, knížku nebo sklenku s vodou. V duchu minimalismus můžete zvolit noční stolek, který se uchytí přímo na stěnu, podobně jako nástěnná polička, a ušetří vám tak prostor po stranách postele.

Navoďte tu správnou atmosféru

Tu správnou atmosféru v ložnici navodí vhodné osvětlení. Mezi hlavní trendy roku 2020 patří skleněná osvětlení, ať už ve formě retro žárovek v maxi velikostech, lustrů nebo skleněných stínítek vybavených LED čipy. Jejich předností je snadné začlenění do interiéru, jelikož nepůsobí rušivě. V ložnici by nemělo chybět jedno hlavní nástěnné světlo, které osvítí celý prostor, a dále světla funkční, jako jsou stolní lampy na čtení.

Při zařizování ložnice se inspirujte na Heurece, kde najdete široký výběr bytového nábytku a dekorací. Například noční stolky tu naleznete přehledně seřazené podle jejich oblíbenosti, snadno je mezi sebou porovnáte a s konečným výběrem vám pomohou recenze ověřených uživatelů.

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články