Smyslná hra barevných kontrastů
Obývací pokoj designérů Miroškinových je dokonalou ukázkou toho, co všechno lze realizovat v interiéru. Nadčasovému základu dodávají esprit barvy sedacího nábytku i doplňky vyrobené na míru studiem Geometrix. Byt je plný jemných kontrastů, vytvářejících jedinečnou atmosféru.
Součástí geometricky řešeného pracovního koutku je jednoduchý psací stůl se zásuvkou. Majitelé k němu vybrali židli Eames od značky Vitra. Prostor doplňuje police ve tvaru spojených trojúhelníků.
Autorem designu křesla Amoebe je dánský designér Verner Panton. Pro každého ze členů rodiny Miroškinovi navrhli neonový obrazec, visící na zdi. Příruční stolek má opět geometrický tvar.
Tam, kde máte pocit, že stěna pokračuje dál, je ve skutečnosti zrcadlo. Tím ale optické klamy nekončí, protože jsou v něm zabudované dveře do další části apartmá, rozkládajícího se na ploše 117 m2.
Strop v obývacím pokoji je ze surového betonu. Původně byla místnost dlouhá a úzká. Instalace zrcadel a změna uspořádání do ní vrátily potřebné přirozené světlo.
Lounge křeslo je vyrobeno v Eames stylu, doplňuje ho malý, geometricky řešený stolek. Vešel se sem také pracovní stůl s mobilní zásuvkou a židlí.
Kromě velkého geometrického obrazce s neonovým osvětlením dynamiku prostoru dodávají i velké posunovací dveře, kterými se vchází do jídelny a kuchyně. Pohodlný sedací nábytek nabízí spoustu různých variant k odpočinku.
Zrcadlové obložení pomohlo prostoru dodat světlo a opticky rozšířit prostor. Na straně se skrývají dveře, které vedou do další místnosti. Barevně nevýrazný kout prosvítila i křesla Amoebe od značky Vitra.
Černobílý koncept dělí kuchyni na dvě části. Na konci kuchyňské linky se nacházejí dveře, které vedou do ložnice a dětského pokoje.
Barový pult a židle nechali designéři vyrobit podle vlastního návrhu. Za bílými dvířky se skrývají klasické potravinové skříně. Také zde je na stropě použit surový beton.
Podlaha v bílé části kuchyně je vylitá leštěným betonem. V černé části je položená velkoformátová dlažba. Zavěšené kuchyňské skříňky jsou po celé délce podsvícené.
Ani ložnice se neobešla bez kontrastu. Surový beton na stropě zde stojí proti obložení z dubového dřeva na zdi. Kontinentální postel s vysokým čelem a měkkým světlem zavěšených svítidel místnost zútulňuje.
V optické hře na schovávanou se za zrcadlový obklad ukryla prostorná skříň. Jemně romantický náboj místnosti dává decentní červené podsvícení stropu, instalované ve dřevěném podhledu.
Čelní stěna koupelny je obložená černými břidlicovými obklady s červeným podsvícením. Součástí koupelny je také toaleta. Další, určená pro hosty, se kvůli zachování soukromí nachází v samostatné místnosti
Do koupelny se vešel sprchový kout s vyspádovaným odtokem a vana. Kout je zakrytý zástěnou z bezpečnostního skla, ošetřenou proti ulpívání kapek a vodního kamene. Zadní stěna je obložená bílými keramickými obklady.
Do koupelny se vešel sprchový kout s vyspádovaným odtokem a vana. Kout je zakrytý zástěnou z bezpečnostního skla, ošetřenou proti ulpívání kapek a vodního kamene. Zadní stěna je obložená bílými keramickými obklady.

Když renovujete vlastní prostor, nejste svázáni požadavky klienta. Můžete si tak vlastně dělat, co chcete. Pokud tedy víte, co by to mělo být …

Zařizování interiéru lze pojmout různě. Někdo zvolí cestu odvážných barev, jiný vsadí na neobvyklé kombinace materiálů a stavebního řešení a další se rozhodne pro zcela kontrastní atmosféru.

Pro designéra je vlastní byt skvělým zázemím pro vytvoření prostředí, které si většina klientů nedokáže představit u sebe doma.

„Máme rádi monochromatické barvy, beton, hezký a funkční nábytek, světelné efekty a nestandardní uspořádání prostoru,“ říkají Elen a Michael Miroškinovi, majitelé moskevského studia Geometrix Design.

Tohle všechno jim umožnil moskevské apartmá Skolkovo. Na neutrálním základu vyniká zajímavý nábytek i efektní světelné doplňky. Designéři v něm pracovali také se zrcadly, s jejichž pomocí opticky zvětšili obývací pokoj a umně skryli další místnost.

V bytě se nenachází klasický bílý strop. Architekti nechali vyrobit stropní betonové desky a v některých místnostech je opatřili barvou. Vestavěné stropní osvětlení snižuje vzniklý kontrast a umožňuje měnit náladu interiéru.

Základní bodové osvětlení pro změnu zdůrazňuje přirozenou krásu surového betonu. Na stěnách apartmá si můžete všimnout neonových svítidel. Ta pocházejí z dílny studia Geometrix Design a každý geometrický symbol znázorňuje jednoho člena rodiny Miroškinových.

Kuchyň je výraznými kontrastními barvami rozdělená do dvou částí. Kuchyňské zavěšené skříňky a pracovní plochy jsou černé, do bílé části designéři umístili barový pult vyrobený podle vlastního návrhu a klasické vysoké potravinové skříně včetně spotřebičů.

Vzhledem k propracovanosti projektu bylo třeba si pohrát i s osvětlením, které na sebe nabírá podobu klasických svítidel, ale třeba i LED podsvícení různých částí nábytkového vybavení.

Originálně pojaté apartmá tak kombinuje zdánlivě nesourodé prvky, které v součinu vytvářejí jedinečné a designově dokonalé bydlení.

TEXT: Lucie Hanzlová, FOTO: Alexandr Kamachkin

KONTAKTY:

GEOMETRIX DESIGN (návrh interiéru), Novatorov str., 7A/2, 119421 Moskva, Rusko, www.geometrix.ru