Exteriér vily je příkladem miamského moderního designu, jehož představitelem je známý architekt Morris Lapidus. Jeho realizace se staly nedílnou součástí miamského pobřeží.
Design rezidence charakterizuje prostředí miamské smetánky. Není proto divu, že si interiér luxusního hotelu podle návrhu Morrise Lapiduse zahrál v bondovce Goldfinger.
Když vstoupíte, máte pocit, že jste se ocitli na palubě luxusní výletní lodi. Zvláště pak, když se před vámi otevře výhled na proslulou zátoku Biscayne Bay, omývající břehy Miami a Miami Beach.
Rukopis Morrise Lapiduse charakterizují čisté linie a velkorysé využití skla v interiéru i exteriéru. Zrcadlící se povrchy, od leštěného tmavého kamene na podlahách k průsvitnému schodišti, dávají pocit okázalého luxusu.
Monumentální zdi u vstupu jsou opatřeny kombinací obkladů kamene a masivního palisandru, uvnitř pak vynikají benátské omítky v tónech černé, šedé a bílé. Jejich lesk vytváří jemný pohyb, připomínající mihotavý odraz slunce od mořské hladiny.
Zvýšené přízemí, do kterého vstupujeme po širokém schodišti, je určené pro společenský život rodiny. Volné výhledy na Biscayne Bay tvoří krásné pozadí prostorné společenské místnosti, které dominuje sběratelsky vzácný kulečníkový stůl.
Navazující reprezentativní prostor jídelny je otevřený na výšku dvou podlaží. V úrovni prvního patra je lemovaný transparentní lávkou, přístupnou po skleněném schodišti.
Průhledné přemostění přechází v galerii, ze které jsou přístupny soukromé místnosti majitele. Průhledy a zrcadlení dodávají vzdušnému místu dotek magie. Dominuje zde pompézní nábytek od Armaniho.
Bíle lakovaný stůl s povrchem evokujícím krokodýlí kůži doplňuje souprava vysokých čalouněných židlí. Lesknoucí se polyesterový závěs od Francisca Costy vytváří dojem třpytivého vodopádu, jenž dovoluje vstoupit dennímu světlu a zároveň zachovává soukromí.
Postupujeme do hypermoderní kuchyně z leštěného hliníku. Dominuje jí pracovní ostrůvek propojený s vyvýšenou barovou deskou z masivního mramoru.
Prostor lehce plyne do obývacího pokoje, který je vybavený černě lakovaným zakázkovým nábytkem kombinovaným s ebenovými a skleněnými komponenty.
První patro zabírá v celé šíři ložnice majitele, volně navazující na krytou terasu. Tu odděluje skleněná stěna, jež nechává dovnitř vstoupit obrazy zátoky a subtropické zeleně s korunami palem.
Podlaha z exotického dřeva wengé spojuje prostory v interiéru i exteriéru, tmavý palisandr pak vyniká na nábytku a obložení stěn. Koupelna je vybavena nejvyšším možným komfortem včetně vany vytesané z vápence.
Při koupeli z ní lze sledovat modrou hladinu zátoky. Deska se dvěma zapuštěnými umyvadly je z umělého kamene Caesar. Také v této místnosti vynikají dřevěné obklady, připomínající prostředí lodní kajuty.
Exkluzivitu vily završuje obytná rovná střecha s bazénem a prostornou terasou s teakovou podlahou. Pohodlný sedací kout z vyplétaného nábytku se speciálním voděodolným čalouněním umožňuje nerušenou relaxaci umocněnou nádhernými výhledy na moře.
Design rezidence vytváří vlídnou, uvolněnou atmosféru. Její rozměry jsou velkorysé, odpovídající stylu převládajícímu v Miami Beach.
Do asymetricky řešeného průčelí je vepsán rukopis slavného architekta Morrise Lapiduse, který realizacemi řady soukromých rezidencí a hotelů ovlivnil vzhled pobřeží Biscayne Bay.
TEXT: Alena Kodlová, FOTO: Steven Brooke