Nádherný svět Sicis
Dokonale propracovaná mozaika, která firmu proslavila, je také součástí exkluzivního nábytku. Příkladem může být Fluxus Table, stůl s ocelovou konstrukcí, jejíž spodní část ve tvaru kruhů je pokrytá mikromozaikou.
Jak je vidět, obklad stěn může mít rovněž podobu tapisérií a gobelínů s různým dekorem. Inspirativní realizace ukazuje zákazníkům, jak bude vybraný vzor vypadat v reálném obytném prostoru.
Sicis nezaskočí ani požadavek na stylové osvětlení. Zájemcům může nabídnout kupříkladu lustr Ballet, jehož autorem je italský designér Massimiliano Raggi.
Plastiky, sochy a malby vyvedené v mozaice jsou součástí neuvěřitelné umělecké galerie Sicis, protože značka získala řadu práv a licencí na jejich interpretaci. Ateliér však disponuje i vlastními tvůrci a otevírá dveře talentům z celého světa, kteří se tak mohou stát součástí tohoto mimořádného týmu.
Sicis je vyhlášená rovněž úchvatnými rámy zrcadel, samozřejmě zdobenými mozaikou. Zlatý look podtrhuje výsledný efekt produktu, stejně jako zaoblený tvar kruhu.
Sicis je vyhlášená rovněž úchvatnými rámy zrcadel, samozřejmě zdobenými mozaikou. Zlatý look podtrhuje výsledný efekt produktu, stejně jako zaoblený tvar kruhu.
Původním prvkem, který odlišuje nábytkovou produkci Sicis od ostatní nabídky na trhu, je použití umělecké mozaiky, ručně skládané mistry v italské Ravenně. I když její použití není vždy nezbytné, jde o nezaměnitelný rozlišující detail.
Mozaikové vzory se kromě podnoží stolů samozřejmě objevují také na vytkávaných čalounech sedacího nábytku. Navazující motivy, precizně skládané z drobných prvků, zdobí často také područky židlí a křesel.
Mozaikové vzory se kromě podnoží stolů samozřejmě objevují také na vytkávaných čalounech sedacího nábytku. Navazující motivy, precizně skládané z drobných prvků, zdobí často také područky židlí a křesel.
Svět dobře ví, že Sicis objevuje umění i v oblasti mramorové a kamenné mozaiky, přenášené do průmyslové výroby. Každý z jejích produktů má stoprocentní původ v Itálii.
Kombinací dovedností v oblasti tradičních řemesel a neustálého technologického vývoje je značka Sicis schopna nabídnout jedinečná a nenapodobitelná řešení, která koordinují styl interiéru v každém jeho detailu.
Mramor byl první materiál, který Sicis pro své mozaiky použil. Ztvárnění umožňuje díky špičkovým postupům a ruční práci realizovat dekorace od tradičních přes klasické až po moderní. Nekonečná variabilita je pak vstřícná k různorodým chutím i rozpočtu klientů.
Topy stolů jsou obvykle z mramoru, jehož vzhled často dotváří dekorace zlatem. Zvolená barevná paleta rezonuje rovněž na kovové konstrukci a na nohách, pokrytých mozaikou.
Topy stolů jsou obvykle z mramoru, jehož vzhled často dotváří dekorace zlatem. Zvolená barevná paleta rezonuje rovněž na kovové konstrukci a na nohách, pokrytých mozaikou.
Precizní práce mistrů, ručně skládajících motivy z droboučkých skleněných prvků, umožňuje vytvářet také velkoplošné secesní obrazy, které jako by právě sňali z pláten Alfonse Muchy, jehož Paříž milovala.
Znovuotevření luxusního butiku poblíž Champs Elysées bylo obrovskou událostí pro vyznavače výjimečného stylu Sicis. Showroom nabízí rovněž moderní koupelnový nábytek.
Schodiště do patra zdobí půlkruhová stěna s mozaikou, evokující kaskádu zlatých a stříbrných třásní, splývajících dolů od oválného stropu. Jejich vyznění zvýrazňuje tmavošedý podklad.
Mozaika nachází uplatnění rovněž na svítidlech, s její pomocí lze dekorovat také doplněk v podobě paravánu. Vzor se v různých obměnách objevuje na stěně i čalounění moderního ušáku.
Další ukázka sjednocení vzhledu interiéru, tentokrát v ložnici, jež odráží trend letošní barvy roku – fialové v různých odstínech. Dekor třešňových květů na zrcadlovém podkladu přechází ze stěny na přehoz a polštáře na posteli.

Věhlasná značka, která se původně proslavila především luxusními mozaikovými obklady, dnes nabízí vybavení pro celý interiér. Co její návrháři a řemeslníci dovedou, představila ve svém kompletně zrekonstruovaném showroomu v srdci Paříže.

Koncept „Casa Sicis“, který se vedle Londýna a Milána nedávno zabydlel také ve francouzské metropoli, v ulici 41 Rue François Premier poblíž Champs Elysées, je zaměřený na vytváření příjemného hřejivého prostředí, se zvláštním důrazem na vzájemný dialog všech prvků.

Vzniká tak celková harmonie, vyjadřující slavný eklektismus samotné společnosti. Červenou nití, vinoucí se celou firemní produkcí, je samozřejmě – stále a především – umělecká mozaika.

Kromě stěn a různých povrchů v interiéru se objevuje také na odvážně pojatém nábytku, je nedílnou součástí luxusních šperků a hodinek Sicis.

Právě v novém showroomu je k vidění kolekce, vytvořená návrhářem Rogerem Thomasem, inspirovaná mozaikovou tradicí starého Říma. Hlavní slovo v ní patří zlatu, diamantům, safírům, tanzanitům a mnoha dalším pečlivě vybíraným drahokamům.

Exkluzivní produkce společnosti zahrnuje rovněž čalounické a doplňkové tkaniny včetně limitovaných sérií tapisérií a gobelínů.

Značka, která čerpá původní inspiraci především v oblasti kolem italského města Ravenna, kde byla firma založena, věnuje pozornost nejen materiálům, ale také tvarům, vzorům a jejich barevnému ztvárnění. Díky tomu je schopna neustále nabízet jedinečná a nenapodobitelná řešení.

Každičká součást expozice Casa Sicis zřetelně vypovídá o silné řemeslné tradici v kontextu s italskou současností, o neustálém výzkumu technologií, zvyšování kvality a touze vytvářet stále lepší a výraznější design, všestranný, kreativní a rafinovaný, s nekonečnými možnostmi personalizace a s důrazem na sebemenší detaily.

Společnost dala mozaice moderní umělecký rozměr, přetavila ji v komunikační nástroj, kterým může vyjadřovat trendy a životní styl.

Nová, vždy elegantní, zářivá a exkluzivní produkce pokaždé klade důraz především na svou diametrální odlišnost od běžného standardu. Obnovený showroom, nabitý emocemi, maximálně vychází vstříc pohodlí zákazníků, jimž umožňuje i setkání s profesionály v oboru.

Jasně dokládá, že v průběhu let se společnosti podařilo zkompletovat svou nabídku tak, aby si každý mohl vybavit exkluzivní obytný prostor v charakteristickém stylu Sicis.

TEXT: Alena Müllerová, FOTO: Sicis