HRDÉ SÍDLO „DOBRÉHO WILLA HUNTINGA“
Třípatrová členitá vila ve stylu italské renesance prošla sice zevrubnou rekonstrukcí, Robin Williams s manželkou však při ní postupovali s naprostým respektem k původní charakteristice, dané architektem Earlem B. Bertzem.
Také ve vnitřním obytném prostoru jsou patrné dobové prvky, jež objektu dodali tvůrci už v roce 1926. Patří k nim rozhodně přiznané stropní trámy. Nastolenému designu odpovídá také vybraný nábytek.
Velmi efektní jsou schodišťové podstupně, tvořené ručně malovanými retro dlaždicemi. Lomené těleso schodiště lemuje stylové zábradlí z kovaného železa, jež ladí s nášlapnými terakotovými plochami.
Vnitřní prostory mají velmi často členitý půdorys, odrážející se i ve tvaru štukovaných stropů. Jednoduchý nábytek opět představuje vyváženou kombinaci prvků různých stylů, korunovanou impozantním zlaceným lustrem.
Vstupní schodišťová hala těží ze zaoblených stropních linií a vysokých oken. Podlahu pokrývá pálená dlažba, tvořená šestibokými prvky, skládanými do vintage vzoru včelí plástve.
Kazetový vzor se objevuje rovněž na dřevěném obložení domácího kina s vyklápěcím monitorem. Pohledově určitě zaujmou esteticky vydařená křesílka se subtilní konstrukcí ve stylu Bauhausu.
Eklektický mix původních, historizujících i současných prvků, použitý v každém ze dvaceti pokojů luxusní renesanční vily, dává vzniknout působivým interiérům s exkluzivním nádechem minulých dob.
Meditační místnost, která v případě potřeby funguje rovněž jako kancelář, působí příjemně starosvětsky. V daném stylu je nejen nábytek, ale také vlněný koberec s „opotřebovaným“ orientálním vzorem a osmiramenný měděný lustr.
Hostinské apartmá, umístěné v přízemí rezidence, disponuje i kuchyňskou zónou, začleněnou do sestavy nízkých skříněk v bílé barvě, které lemují obvod místnosti. Část jich funguje i jako sedací lavice.
Na finálním vyznění interiéru má lví podíl masivní dřevo, použité nejen ve formě solidního nábytku, ale také na podlahových plochách. Působivé jsou rovněž kazetové dveře, propojující jednotlivé obytné zóny.
Hlavní kuchyně je sice vybavena nejmodernějšími technologiemi a spotřebiči značky La Cornue, ale její klasický formát, založený na zakázkově vyrobeném nábytku z masivního dřeva v kombinaci s prosklenými dvířky od studia Smallbone Design Studio, zůstal zachován. Do sestavy skvěle zapadá nejen mycí zóna s keramickým dřezem, ale také přírodní kámen, použitý na pracovních plochách i obkladech stěn....
Součástí profi kulinářské zóny je kromě velkorysé ostrůvkové kuchyně rovněž snídaňový kout s kulatým stolem s mramorovým topem a efektní „plisovanou“ kónickou podnoží. Podlahu pokrývá ostařená dlažba z pálených keramických prvků.
Výhled z balkonu, navazujícího na tuto ložnici, nabízí působivou venkovní scenérii v hlavní roli s nekonečnou vodní hladinou mořského zálivu, lemovaného písečnou pláží.
Přírodní dřevo ve hřejivém medovém tónu je převažujícím materiálem ve velkorysé šatně. Nábytek, zahrnující řadu otevřených skříní a komod se zásuvkami, poskytuje dostatek prostoru pro přehledné ukládání.
V galerii na vrcholu schodiště stojí za zmínku nejen tepané kovové zábradlí, ale také zajímavě ztvárněná konstrukce stropu, z níž se dolů spouští lustr. Přehlédnout nelze ani originální křeslo z masivního dřeva.
O hřejivou atmosféru této ložnice se postará jeden z mnoha krbů v domě. Nad historickou komodou v černé barvě se vyjímá luxusní kulaté zrcadlo s rámem, inspirovaným slunečními paprsky.
Románské okenní oblouky, otevírající se směrem ke skalisku nad oceánem, dávají romantický nádech koupelně, náležející k hlavnímu apartmá. Kromě vany a dvou samostatných umyvadel se skříňkami je tu i sprchový kout.
Velkoryse koncipovaná soukromá posilovna, vybavená tradičními prvky pro budování a udržování fyzické a psychické kondice, si svou velikosti nezadá s komerčními prostory tohoto typu.
Pracovna nabízí praktický jednoduchý styl a potřebný komfort. Zásadním nábytkem je tu kromě stolu i sestava skříněk se zásuvkami, místnost doplňují topografické mapy v černých rámech a několik drobných plastik.
Zvláštností sídla, v němž celé dvě desítky let žil populární „táta v sukních“, jsou rovněž utajené prostory. Kromě chodby, spojující dětské pokoje, k nim patří také originální prostor, evokující bar z doby prohibice.
Součástí koupelny, náležející k hlavnímu apartmá, je vedle vany zapuštěné do kabinetu s keramickým a kamenným obkladem rovněž sprchový kout, skrytý za skleněnou zástěnou s pískovaným rostlinným motivem.
Tradiční finská sauna je skvělým prostředkem pro relaxaci se zdravotními benefity. Kabina vyrobená z krásně zbarveného cedrového dřeva je vytápěná klasickými kamny, doplněnými lávovými kameny.
Barevné ladění této ložnice dovádí k dokonalosti přítomnost dominantní modři nejen na podlaze a ve formě dekorativních doplňků, ale rovněž na stropě, kde představuje repliku nebe s bílými oblaky.
Venkovní zeleň, rámovaná okny v bílých profilech, dotváří střídmý interiér další z ložnic. Vzdušnost klidové zóny umocňuje barevné ladění v neutrálních světlých tónech, doplněných několika výraznými akcenty.
Optického zvětšení prostoru se úspěšně zhostily četné zrcadlové plochy, použité k realizaci předních stěn vestavěných skříní. Reflexní prvky násobí rovněž přísun denního světla, jež do interiéru propouští jediné okno.
Každá z osmi koupelen v rozlehlé rezidenci disponuje tichým luxusem a špičkovým komfortem. Zvolená paleta, založená především na kombinaci vertikálních i horizontálních obkladů stěn a sanity v bílé barvě se dřevěným dekorem v medovém odstínu, je stejně jednoduchá jako promyšlená koncepce jednotlivých hygienických oáz.
V další ze šesti ložnic stojí určitě za povšimnutí čtecí koutek se stojací lampou a originálním křeslem s dřevěnou konstrukcí. Obloukovými okny vstupují dovnitř denní světlo i okolní příroda, jež se tak stává nedílnou součástí jinak minimalistického interiéru.
Honosná vila nabízí i velmi romantický balkon ve stylu Shakespearovy hry Romeo a Julie zastřešený baldachýnem, neseným hranatými sloupy. Pochozí plocha je z narůžovělého přírodního kamene.
Rezidenci obklopuje celá řada venkovních teras, navazujících na interiéry, jež tak v podstatě prodlužují a rozšiřují. Lze na nich například relaxovat na komfortních outdoorových pohovkách a křeslech.
Hlavní terasa, určená pro grilování a venkovní stolování, disponuje krytou zónou pod pergolou s příjemným posezením. Uživatelský komfort tohoto prostoru zvyšují tepelné zářiče, jež přicházejí ke slovu zejména v období chladnějších večerů.

Vilu ve stylu italské renesance z roku 1926 přestavěli Robin Williams s manželkou Marshou v duchu moderních nároků na bydlení, s úctou ke dlouhé historii nemovitosti však zachovali vše jedinečné a nenahraditelné, především z pohledu materiálů.

Rezidence s elegantní mramorovou fasádou nabízí úžasný výhled na Golden Gate Bridge, Tichý oceán a San Francisco Bay.

Sea Cliff Mansion na skvělé adrese, jíž ulice El Camino Del Mar rozhodně je, byl postaven v roce 1962 podle návrhu Earla B. Bertze, hlavního architekta firmy Allen &

Co., stojící za charakteristickým vzhledem celé této sanfranciské čtvrti.

Rezidenci na pozemku, který je díky své rozloze téměř 1600 čtverečních metrů součástí oficiálního seznamu největších rezidenčních projektů v San Franciscu, tehdy vytvořil pro rodinu Olsonových, jež vlastnila úspěšnou dřevařskou lodní a přepravní firmu Oliver J. Olson &

Company. Z tohoto sídla ve stylu italské renesančnce se dvěma desítkami pokojů mohli Olsonovi snadno dohlížet na svou rozsáhlou flotilu.

Robin a Marsha Williamsovi koupili nemovitost za 3,2 milionu dolarů na počátku 90. let s cílem ji zvětšit a zmodernizovat, ovšem bez toho, aby zničili původní krásu Bertzova designu.

Šlo zejména o cenné stavební materiály použité v roce 1926, které při stavbě moderních domů už prostě aktuálně nejsou k dispozici.

Výsledkem jejich snažení je luxusní vila s mramorovou fasádou, terakotovými střešními taškami a těžkými vstupními dveřmi z masivního přírodního dřeva.

V interiéru se objevují tepané železo, měď a malovaná terakotová dlažba, okouzlí vysoké trámové stropy, celoskleněné dveře a stěny obložené dřevem.

Obytné prostory doslova hýří spoustou dobových detailů, jako jsou zdobené lišty, široké prkenné podlahy z tvrdého dřeva, vestavěné skříně a odhalené trámoví.

Dům, jehož současná podoba se stále opírá o charakter původního návrhu, zdobí také románské oblouky a mramorové sloupy.

Budoucí majitel, pokud složí požadovanou cenu 25 milionů dolarů, získá nemovitost s charakteristickými doteky někdejší hollywoodské hvězdy, jejíž součástí je i několikero překvapení, například ve formě soukromého kina, baru z doby prohibice či tajné chodby, spojující dětské pokoje.

Třípatrový dům však kromě hlavního apartmá s romantickým balkonem ve stylu dramatu Romeo a Julie disponuje rovněž soukromým kinem s vyklápěcím monitorem, mediální místností a meditačním prostorem, využívaným i jako kancelář, skrytým za stěnou obloženou dřevěnými kazetami.

Na obytné úrovni, navazující na zahradu, lze najít posilovnu, finskou saunu, vinný sklípek a také apartmá pro hosty s jednou ložnicí.

Interiér se otevírá do zahrady, na dlážděnou terasu s ohništěm a venkovní kuchyní, odkud jsou k dispozici nádherné panoramatické výhledy, táhnoucí se od Tichého oceánu až po San Francisco Bay, Golden Gate Bridge a Marin Headlands.

To všechno si užíval zesnulý komik a herec Robin Williams celá léta do doby, než se v roce 2010 s manželkou rozvedli. Sídlo pak zůstalo v rukou Marshy, která tu bydlela se svými dvěma dětmi.

Teď, když už jsou potomci dospělí, je pro ni rezidence příliš velká, a tak se ji rozhodla vrátit na realitní trh. „Je to krásný, šťastný dům,“ řekla a poznamenala, že v jeho zdech zažila rodina mnoho fantastických let zábavy, her a radosti.

Sea Cliff, kde se rezidence, již realitní makléř Steve Mavromihalis nazval Korunní klenot mořského útesu, nachází, je jednou z nejkrásnějších čtvrtí San Francisca.

Sídlo je vzdáleno pouhých pár minut od Golden Gate Bridge, v dosahu je i národní park Presidio s řadou turistických stezek, dvěma plážemi, muzeem The Legion of Honor a historickým golfovým hřištěm Lincoln Park.

K dalším slavným obyvatelům této destinace patří například zakladatel Twitteru Jack Dorsey, generální ředitel San Francisco Giants Larry Baer či kytarista skupiny Metallica Kirk Hammett.

TEXT: Alena Müllerová, FOTO: Top Ten Real Estate Deals, Open Homes

Kontakty

TOP TEN REAL ESTATE DEALS, realitní kancelář, https://toptenrealestatedeals.com

PRAŽSKÝ KÁMEN (luxusní obklady a dlažby), Sluštice 17, tel.:

323 605 758, www.prazskykamen.cz

STOPKA (dokonalý nábytek), Klimentská 46 a 48, Praha 1, tel.: 221 851 045,

www.stopka.cz

NEW LIVING CENTER (centrum bydlení), Šafránkova 1238, Praha 5, tel.:

734 421 720, www.newlivingcenter.cz

PROCERAM (obklady, dlažby, sanita), Jateční 862/32, Plzeň, tel.: 373 034 239, www.proceram.cz

Milovaný vtipálek Robin Williams začal se stipendijním studiem na Juilliard School, kde se věnoval nekonvenčnímu stylu a ohromil své učitele neskutečným talentem pro akcenty.

Poté, co svými ranými jevištními vystoupeními získal nadšené recenze, opustil tuto klasickou instituci a přestěhoval se na západní pobřeží, aby se mohl věnovat kariéře ve stand-up komedii.

Role mimozemšťana v televizním pořadu Mork and Mindy ho poté katapultovala do Hollywoodu, kde získal Oscara jako nejlepší herec ve vedlejší roli za film Dobrý Will Hunting, šest Zlatých glóbů, dvě ceny Screen Actors Guild Awards a pět cen Grammy.

Obzvláště děti ho pak zbožňovaly v roli Džina v Aladinovi, zabodoval i jako Peter Pan v Hookovi nebo milující, i když výstřední otec ve snímku Mrs. Doubtfire. Na konto si připsal i řadu dalších postav v rodinných filmech.

Byl dvakrát ženatý a měl celkem tři děti. Herec, považovaný za jednoho z největších komiků všech dob, si v roce 2014 vzal život kvůli progresivnímu degenerativnímu onemocnění mozku.