Bestsellery ve světě ložního povlečení

Sotva se překulilo babí léto, už nás začíná šimrat myšlenka na nacházející Vánoce.

Možná se vám vybavila vzpomínka na loňský shon a to, jak jste si sami sobě přísahali, že „za rok to bude jinak“ – dárky seženete bez stresu s dostatečným předstihem a také s rozmyslem. Žádné zbytečnosti. Jen pěkné, funkční a kvalitní kousky.

Takové, které budou s obdarovanými žít celý rok. A další sezóny také. Pojďte s námi prozkoumat české bestsellery na poli bytového textilu!

Jedním z praktických darů, které potěší a zároveň najdou své pevné místo v každodenním životě, je ložní povlečení.

„Pokud se rozhodnete zakoupit povlečení jako dar, zaměřte se na luxusní materiály a exkluzivní kolekce,“ doporučuje Martina Matějovská, obchodní ředitelka společnosti Matějovský, tradičního české značky ložního povlečení a bytového textilu.

„Vhodný je například damašek,“ dodává. Jde o generacemi ověřený přírodní materiál, který odráží čistotu klasického florálního motivu a krásných barev.

Náročnou technikou tkaní vznikají velkoplošné vzory s matným a lesklým povrchem, díky tomu je damaškové povlečení autentické a nezaměnitelné. Zástupcem damaškového ložního prádla je kolekce Lolita.

Označením Mako damašek se zase pyšní sofistikované povlečení Victoria v jemných odstínech a decentním florálním vzorem v podobě drobných lístků.

Luxusní povlečení z bambusu

Novinkou v portfoliu českého výrobce je bambusový satén, který reprezentuje kolekce Luna. Čisté linie a elegantní design vynikají v harmonické symbióze s jedinečným přírodním materiálem, bambusovým vláknem.

„Luxusní povlečení Luna se vyznačuje přirozeným leskem, ale především úžasnou jemností a dokonalou schopností termoregulace. Povlečení Luna se stane důmyslným klenotem každé ložnice,“ přibližuje novinku Martina Matějovská. Minimalistické jednobarevné provedení navíc bude slušet každému interiéru.

Dárek, kterým zazáříte

Pokud se poohlížíte po designovém kousku, určitě by vaší pozornosti neměla ujít limitovaná exkluzivní kolekce povlečení od světoznámé návrhářky Blanky Matragi.

Vzory překypují energií a živelností, zároveň zůstávají synonymem pro eleganci. Umělecké dílo si zaslouží i odpovídající materiál – luxusní bavlněný satén.

Nepleťte si však bavlněný satén se saténem vyrobeným z polyesteru. „Satén vyrobený z umělých vláken je studený, kluzký a není téměř schopen absorbovat vlhkost.

To znamená, že pokud se během spánku potíte, všechen pot v podstatě zůstává na povrchu látky, která lepí a studí. Z tohoto důvodu je ložní prádlo umělých vláken nevhodné pro spánek.

Navíc ze zdravotního hlediska není dobrou volbou pro alergiky a jedince s citlivou pokožkou,“ vysvětluje Martina Matějovská.