Jak vybírat rolety Den a noc

Právě se zabydlujete v novém bytě? Rekonstruujete a vylepšujete si bydlení? Rozhodli jste se vyměnit staré a rozbité žaluzie za praktický, estetický a levný produkt, který by chránil interiér Vašeho domu před zvědavými pohledy z okolí a filtroval světlo?

Rozhodněte se pro rolety Den a noc!

Co jsou rolety Den a noc?

Roleta Den a noc se instaluje na vnitřní stranu okna, ale i na terasové a balkonové dveře, prosklené interiérové dveře, arkýře atd.

Je tvořena pásy výškově nastavitelných vodorovných pruhů látky připevněných k otáčivému válci, umístěnému v kazetě.

Pruhy látky jsou více či méně neprůsvitné v závislosti na barvě a materiálu použité textilie. Střídají se spolu s plně průhlednou síťovinou. Pomocí řetízku se otáčením válce navíjí či odvíjí z kazety a kryjí tak okno či jinou prosklenou plochu..

Roleta Vám umožňuje zvolit úroveň zatemnění místnosti: plně spuštěná pro maximální tmu, napůl vytažená pro polotmu nebo úplně zvednutá, aby propouštěla ​​sluneční světlo. Stupeň stínění také můžete měnit pomocí zvolené látky.

Od světlých denních rolet až po tmavé, těžší zatemňující rolety Den a noc řady Blackout.

Jak změřit rolety Den a noc

Změřte vždy každé okenní křídlo zvlášť. Plánujete-li například zastínit 3 okna, která jsou všechna dvoukřídlá, bude to 6 měření.

Šířku i výšku měřte vždy včetně rámu oken. Nestačí změřit jen rozměry skleněné výplně.

V případě, že chcete vrtat do stěny, přidejte k naměřeným rozměrům 10 cm kvůli nutnému přesahu.

Kritéria pro výběr rolet Den a noc

Podle rozměru oken

Vyberte roletu správných rozměrů, která pokryje celou zasklenou plochu: šířka a výška rolety musí odpovídat Vašim oknům.

Na našem e-shopu si buď vyberte z nabízených rozměrů, nebo nám napište, pokud potřebné rozměry nenajdete – vyrobíme roletu přímo na míru.

Podle dekorace bytu

Rozhodněte se pro pestrobarevné rolety pro originální atmosféru nebo čistě bílé minimalistické rolety, a hlavně přemýšlejte o výběru rolet, které ladí s Vaší dekorací. Máte pochybnosti o barvě produktu? Požádejte o radu své blízké.

Solidní dodavatel, jako například FEXI, zasílá vzorky látek zdarma.

Pokud tedy váháte s konečným výběrem látky, vyberte si až 8 látek a obdržíte je jako vzorník.

Podle Vašeho rozpočtu

Na věcech, které mají sloužit i několik let, se nevyplácí šetřit. Není ale třeba utrácet jmění za rolety Den a noc.

Myslete i na to, že e-shopy se snaží nabízet různé slevy a akce. Pokud si je správně nakombinujete, můžete získat rolety Den a noc za skoro poloviční cenu! Buď ušetříte nějaké peníze na něco dalšího, nebo pořídíte dvojnásobek rolet.

Vyberte si své okenní rolety

Uvažujte o následujících doporučeních:

Kvalita látky. To by mělo být hlavní kritérium při výběru rolety. Přesvědčte se, že látka je bez roztřepených okrajů, že v ní nejsou malé dírky, případně jiná poškození.

Kvalita kazety. Kvalitní kazeta je z pevného materiálu, neprověšuje se, ani se nekroutí při manipulaci s látkou.

Bezpečnost i pro děti. Je proto důležité, aby měly rolety atestaci, která dokládá bezpečnost.

Cena. Ty nejdražší rolety nepřinášejí nic navíc oproti standardu a ty nejlevnější mohou docílit nízkých cen jen ústupem od kvality.

Přidaná hodnota. Je moc příjemné, když najdete nabídku něčeho navíc. FEXI například odesílá rolety již složené.

Zákaznická podpora. Kvalitu podpory si můžete ověřit už při nákupu. Má dodavatel zákaznickou linku? Vezmou Vám telefon, když voláte? Pokud máte jen nějakou obecnou otázku a nechcete ještě nic koupit, jsou ochotni Vám pomoci?