Jak vybírat rolety Den a noc

Chcete sdílet tento článek?

Právě se zabydlujete v novém bytě? Rekonstruujete a vylepšujete si bydlení? Rozhodli jste se vyměnit staré a rozbité žaluzie za praktický, estetický a levný produkt, který by chránil interiér Vašeho domu před zvědavými pohledy z okolí a filtroval světlo? Rozhodněte se pro rolety Den a noc!

Co jsou rolety Den a noc?

Roleta Den a noc se instaluje na vnitřní stranu okna, ale i na terasové a balkonové dveře, prosklené interiérové dveře, arkýře atd. Je tvořena pásy výškově nastavitelných vodorovných pruhů látky připevněných k otáčivému válci, umístěnému v kazetě.

Pruhy látky jsou více či méně neprůsvitné v závislosti na barvě a materiálu použité textilie. Střídají se spolu s plně průhlednou síťovinou. Pomocí řetízku se otáčením válce navíjí či odvíjí z kazety a kryjí tak okno či jinou prosklenou plochu..

Roleta Vám umožňuje zvolit úroveň zatemnění místnosti: plně spuštěná pro maximální tmu, napůl vytažená pro polotmu nebo úplně zvednutá, aby propouštěla ​​sluneční světlo. Stupeň stínění také můžete měnit pomocí zvolené látky. Od světlých denních rolet až po tmavé, těžší zatemňující rolety Den a noc řady Blackout.

Jak změřit rolety Den a noc

  • Změřte vždy každé okenní křídlo zvlášť. Plánujete-li například zastínit 3 okna, která jsou všechna dvoukřídlá, bude to 6 měření.
  • Šířku i výšku měřte vždy včetně rámu oken. Nestačí změřit jen rozměry skleněné výplně.
  • V případě, že chcete vrtat do stěny, přidejte k naměřeným rozměrům 10 cm kvůli nutnému přesahu.

Kritéria pro výběr rolet Den a noc

Podle rozměru oken

Vyberte roletu správných rozměrů, která pokryje celou zasklenou plochu: šířka a výška rolety musí odpovídat Vašim oknům. Na našem e-shopu si buď vyberte z nabízených rozměrů, nebo nám napište, pokud potřebné rozměry nenajdete – vyrobíme roletu přímo na míru.

Podle dekorace bytu

Rozhodněte se pro pestrobarevné rolety pro originální atmosféru nebo čistě bílé minimalistické rolety, a hlavně přemýšlejte o výběru rolet, které ladí s Vaší dekorací. Máte pochybnosti o barvě produktu? Požádejte o radu své blízké.

Solidní dodavatel, jako například FEXI, zasílá vzorky látek zdarma. Pokud tedy váháte s konečným výběrem látky, vyberte si až 8 látek a obdržíte je jako vzorník.

Podle Vašeho rozpočtu

Na věcech, které mají sloužit i několik let, se nevyplácí šetřit. Není ale třeba utrácet jmění za rolety Den a noc.

Myslete i na to, že e-shopy se snaží nabízet různé slevy a akce. Pokud si je správně nakombinujete, můžete získat rolety Den a noc za skoro poloviční cenu! Buď ušetříte nějaké peníze na něco dalšího, nebo pořídíte dvojnásobek rolet.

Vyberte si své okenní rolety

Uvažujte o následujících doporučeních:

  • Kvalita látky. To by mělo být hlavní kritérium při výběru rolety. Přesvědčte se, že látka je bez roztřepených okrajů, že v ní nejsou malé dírky, případně jiná poškození.
  • Kvalita kazety. Kvalitní kazeta je z pevného materiálu, neprověšuje se, ani se nekroutí při manipulaci s látkou.
  • Bezpečnost i pro děti. Je proto důležité, aby měly rolety atestaci, která dokládá bezpečnost.
  • Cena. Ty nejdražší rolety nepřinášejí nic navíc oproti standardu a ty nejlevnější mohou docílit nízkých cen jen ústupem od kvality.
  • Přidaná hodnota. Je moc příjemné, když najdete nabídku něčeho navíc. FEXI například odesílá rolety již složené.
  • Zákaznická podpora. Kvalitu podpory si můžete ověřit už při nákupu. Má dodavatel zákaznickou linku? Vezmou Vám telefon, když voláte? Pokud máte jen nějakou obecnou otázku a nechcete ještě nic koupit, jsou ochotni Vám pomoci?

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články