LED osvětlení jež vytvoří magickou atmosféru

Sledujete trendy v bydlení? Potom jste si určitě všimli, že je populární bodové osvětlení. Jeho instalace do sádrokartonu je snadná. Použít ho lze i v podhledech, což vykouzlí jedinečnou atmosféru. Jak bodovky do sádrokartonu vybrat?

Doma má být světlo a teplo. Pokud chcete, aby se vám dobře žilo, řiďte se tímto pravidlem. Správně zvolené osvětlení dokáže zázraky: šetří náš zrak při večerní práci, vytváří příjemnou atmosféru, prosvětluje naše životy.

Klíčové je bezpochyby centrální osvětlení, zejména v místnostech, kde trávíte čas a kde pracujete. Místo centrálního lustru ale můžete použít i více bodových svítidel s menším výkonem – výsledkem je rovnoměrně a esteticky osvětlený strop.

Bodové osvětlení do sádrokartonu

Při stavbách i rekonstrukcích se dnes hojně používá sádrokarton. A právě do sádrokartonu lze stropní bodová LED světla snadno instalovat. Vznikne tak příjemné a současně přímé osvětlení místnosti.

Světelný tok je dobře využitý, v místnosti je dostatek světla. Toto přímé osvětlení zároveň opticky zvětšuje místnost, světlo je jemnější, lidově řečeno nepíchá do očí.

Hlavní výhody bodového osvětlení

Příjemné rozložení osvětlení. Světla je v místnosti dostatek.

Úsporné osvětlení. Vestavná LED bodová světla ušetří oproti zářivkám 50 % elektřiny.

Elegantní vzhled, moderní a nadčasový design.

Snadná instalace LED bodového osvětlení (k dostání jsou kompletní sety LED bodového světla).

Světlo opticky zvětšuje místnost a působí jemněji.

Osvětlení sádrokartonového podhledu

Podhledy vystupující ze stropu, jimž se říká také kapsa nebo rampa, jsou dnes velkým trendem.

Vhodné je zkombinovat je s vestavenými LED bodovými světly – podhledovými svítidly.

Osvětlení sádrokartonového podhledu, do kterého se instaluje LED pásek, vytváří příjemné intimní osvětlení.

Osvětlení sádrokartonové kapsy slouží jako doplněk hlavního osvětlení. Má vytvářet intimní atmosféru vhodnou především k odpočinku.

Není zde zapotřebí používat výkonnější pásky a když už, doporučujeme je dovybavit stmívacím systémem, který se dá dokoupit za poměrně malé peníze.

Co se výkonu LED pásků týče, bude bohatě stačit 4,8W/m. Silnější pásky stmívejte.

Pokud chcete svůj obývák opravdu zvýraznit, jsou k dispozici takzvané RGB barevné pásky nebo RGBW – ty svítí jak barevně, tak čistě bíle.

Pásky silnější než 4,8W/m doporučujeme lepit do hliníkových lišt, které odvádějí teplotu a prodlužují tak životnost LED diod.

Volte pásky s teplým bílým světlem, které vyčarují příjemnou atmosféru.

Hlavní výhody LED pásků do podhledů

Úsporné světlo s dlouhou životností.

Velká světelná účinnost, příjemné osvětlení.

Jednoduchá montáž do podhledů.

Nadčasová a moderní atmosféra

Velká variabilit použití v interiéru.

LED bodovky a pásky kombinujte

Oba typy osvětlení – LED pásky do sádrokartonových podhledů i bodová LED světla do stropů můžete zkombinovat. V interiéru tak vytvoříte jedinečnou světelnou atmosféru. Zároveň získáte příjemné a úsporné světlo.

A podle čeho LED bodovky vybírat? Zaměřte se na to, kolik světla budete v pokoji potřebovat. Například v obýváku využijete více světla než v ložnici.

Počítejte s tím, že do středně velkého obývacího pokoje o velikosti kolem 30 metrů čtverečních je vhodný výkon LED svítidel kolem 100 wattů.

Zvolit můžete už kompletní set LED bodovek do sádrokartonu, který vám usnadní montáž. Celý set se prodává včetně vestavného rámečku a patice. Poté ho stačí jen zapojit do sítě a instalovat do sádrokartonového stropu.