Luxusní stolování ve stylu anglického designu

Royal Doulton patří mezi největší světové výrobce a distributory stolního porcelánu a sortimentu dárkových předmětů. Založení firmy spadá do období vzniku britského porcelánového průmyslu ve městě Stoke-on-Trent před více než dvěma sty lety.

Jméno používá firma od roku 1901, kdy mu byla udělena královská garance Edwardem VII. Produkuje především jídelní servisy, kávové a čajové soupravy. Jednoduché sestavy i ty bohatě zdobené zaujmou svou čistou linií a ladnou elegancí.

Oprávnění značit své zboží a používat značku Royal udělil firmě již Jiří III. v roce 1815 a královna Viktorie, která ho v té době používala. Značkový kostní porcelán Royal Doulton i v dnešní době stále zdobí stoly anglické královské rodiny.

V současné době se značka soustředí na moderní čistý design a každodenní použití, nebo na stále více populární porcelánové figurky.

Pokud i vy chcete stolovat přímo královsky, zavítejte do nové prodejny Stonebridge v Praze Průhonicích, kde naleznete nepřeberné množství inspirace pro krásně prostřený stůl.

Výrobce při návrzích designu spolupracuje s takovými osobnostmi, jako jsou několika michelinskými hvězdami vyznamenaný Gordon Ramsay nebo urban street umělci Pure Evil a Nick Walker.

Anglická porcelánka Royal Doulton letos představuje novou kolekci Pastels. Základem je pastelově modrá, doplňuje se pak barevnými kousky, které k sobě krásně ladí. Stejně jako s kolekcí Pacific si i s kolekcí Pastels vytvoříte jídelní servis přesně na míru.

Dá se krásně kombinovat a je stejně zajímavá a hravá. Různé vzory, mnoho možností – talířky, hrnky, misky. Avšak vše s dokonale ladícím vzorem.