Moderní aplikace tvrzeného kamene v interiéru
Matný povrch kamene je jemný jako samet. Neodráží světlo jako jeho lesklá varianta. Hodí se pro pracovní stoly, parapety i do moderních kuchyní. (Technistone® Gobi Urban Matt)
Kombinace materiálů je velký designérský oříšek, ale když se dílo podaří a povrchy spolu plují v jedné linii, je to přímo umělecký zážitek. (Markéta Killi, Urban Interior; Technistone® Noble Ivory White)
Kombinace materiálů je velký designérský oříšek, ale když se dílo podaří a povrchy spolu plují v jedné linii, je to přímo umělecký zážitek. (Markéta Killi, Urban Interior; Technistone® Noble Ivory White)
Správná kombinace přírodních materiálů jako je dřevo a kámen v doprovodu živých rostlin jsou jistotou kýženého wow efektu, který nepřestane být v kurzu ani za mnoho let. (Technistone® Crystal Calacatta Silva)
Matný povrch kamene je jemný jako samet. Neodráží světlo jako jeho lesklá varianta. Hodí se pro pracovní stoly, parapety i do moderních kuchyní. (Technistone® Gobi Urban Matt)
Tvrzený kámen v koupelně je skvělý přítel, který vytvoří příjemnou atmosféru a voda ani vlhkost mu vůbec nevadí. (Technistone® Pearl Rocca)
Správný odstín tvrzeného kamene interiér esteticky pozvedne, přinese jí funkční úlevu a přirozenou lehkost přírodních materiálů.

Oživí interiér a neomrzí. Kámen je jedinečným doplňkem interiéru, ale může být i jeho základnou. Jak jej správně vybrat, kam jej umístit a jak nejlépe vyzdvihnout jeho charakter? S čím jej zkombinovat, abyste podtrhli jeho krásu?

Využijte rad znalých designérů a nechte se vést stezkou k dokonalým kamenným aplikacím, od klasických až po naprosté perly. Třeba se v nějaké z nich shlédnete. Kámen je totiž jako šaty, musí vám padnout jako ulitý na první pokus.

„Zprvu jsem se bála, že bude kámen působit v interiéru moc těžce. Mám ráda dřevo a lehké vzdušné prostory. Stačilo mi ale navštívit pár showroomů, abych pochopila, že opak je pravdou. Vybrala jsem si světlý odstín, který působí jemně a elegantně.

V mojí kuchyni teď hraje zásadní roli, designovou i funkční,“ říká majitelka nové kuchyně Lucie.

Dotkněte se dokonalosti

Tvrzený kámen Technistone, ač to tak na první pohled nevypadá, je velmi živý materiál – jeho pestrou strukturou, žilkováním a variabilitou povrchu. Hladký lesklý, hedvábně matný nebo strukturovaný? Povrch hraje ve výběru kamene velmi důležitou roli.

Proto si jej pořádně osahejte a vnímejte, jaký vliv na odstín má jeho povrchová úprava. Čím tmavší je odstín kamene, tím výraznější bude barevný rozdíl mezi lesklou variantou jinou povrchovou úpravou.

Vystavte jej na obdiv

Přes širokou variabilitu užití kamene v interiéru je veliká škoda dát mu vedlejší místo. Nejlépe se mu daří tam, kde se neustále něco děje a může naplno ukázat své kvality. Díky tomu nejlépe oceníte jeho vlastnosti.

„Kámen má nepochybně své místo v kuchyni, kde ho ráda používám na pracovní desky, pro zadní obklad kuchyňské linky a na podlahy. Jeho praktické uplatnění je však mnohem širší.

Moc hezké aplikace jsou i dřezy, čelní obklady šuplíků, dvířek, desky stolů jídelních či konferenčních nebo jako součást obkladů stěn v interiéru. Skvěle funguje i v koupelnách v podobě odkládacích ploch, koupelnových skříněk, umyvadel, parapetů atd.

Je to ušlechtilý materiál se skvělými vlastnostmi a nenapodobitelným vzhledem.“ říká Markéta Killi z ateliéru Urban Interior, který má s tvrzeným kamenem letité zkušenosti.

S výběrem dekorů si určitě nechte poradit od odborníka. Půjčte si vzorky domů a mixujte doporučenou škálu barev, dokud nebudete 100% přesvědčeni.

Útulnost na druhou

Kámen může v interiéru plnit také důležitou jednotící funkci, tedy spojovat jeho jednotlivé části v jeden celek.

Detaily, jako deska konferenčního stolu, parapety či obklad stěny v odstínu kuchyňské pracovní desky, mohou chytře provázat obývací pokoj s kuchyňským koutem. Obzvlášť v době otevřených prostorů dává toto využití smysl.

Samozřejmě nezapomínejte na doplňky, které interiér krásně doladí a rozjasní. Přírodní květiny, obrazy či výrazné lustry si s kamenem v pozadí budou výborně rozumět.