Nástrahy zimy vs. podlahy

Venkovní počasí může ovlivňovat nejen čistotu ale i životnost podlah uvnitř domu či bytu. Jak je to možné? A dá se tomu předejít?

Možná jste si všimli, že vaše podlaha nějak rychleji ztrácí lesk, je zašedlá nebo se vám dokonce místy zdálo, že může být i lehce poškrábaná. Během zimy opravdu můžete zaznamenat, že se cosi usazuje na dlažbě i plovoučce.

Zejména pokud doma máte chlupáče nebo děti. A jak to souvisí?

Počasí se venku střídá jako během aprílu. Několik dnů i týdnů mrzne, až praští a za chvilku se rozsvítí teplé dny jako na jaře. Užijete si tak ledových jazyků, námraz i sněhových koulovaček. Během oblevy zase kaluží, deště a větru.

A kromě radosti vám mazlíci přinesou domů na tlapkách písek i prach. Promočené děti zase na botkách i nohavicích zbytky posypových solí, štěrk a co měla zahrada právě ve svých zásobách. A to i přes to, že všechny vydrbete pomalu rýžákem i na hlavě.

Než stihnete dvakrát mrknout, promočená kombinéza visí na opěradle židle v pokojíku a chlupáč se vyhřívá u topení hned vedle. Možná stihl prchnout ještě dříve, než byly všechny packy vypucované. A to byste se museli rozkrájet, aby bylo možné vše uhlídat.

Každopádně zmíněné nečistoty mohou mít neblahý vliv jak na estetiku podlah, tak na jejich stav a životnost. Taková zrníčka a zbytky štěrku přímo připravují mikroskopickou cestu pro nečistoty, které se ve spárkách snadněji udrží. A samozřejmě o to hůře se pak čistí.

Doma to žije, a tak to má být. S odřenými a nehezkými podlahami se smiřovat ale rozhodně nemusíte! Všem nečistotám to natřete. Stačí pravidelná péče.

https://www.youtube.com/watch?v=9ekCYvsn56U

A je to tak snadné, že takovou prácičku budete moci klidně delegovat na hlavní nositele špíny. Tedy pokud je vrchním špinitelem kocour nebo pes, tak raději doporučujeme vzít „věc“ do vlastních rukou. Jen pro jistotu.

Jedním tahem lesk jako blesk i bez vysávání.

AKU podlahová myčka Kärcher FC 7 Cordless je přímo šampionem mezi čističi Kärcher.

Nahradí mop i vysavač a na podlaze tak odstraní mokré i suché každodenní nečistoty v jednom tahu. Díky speciálním filtrům bezchybně zachytí vlasy, chlupy, smítka a postará se i o zrnka písku a blátivé ťapky chlupáčů.

Už jen díky této inovaci ušetříte polovinu času. Pomocnice je tak lehká, že úklid s ní hravě zvládnou i vaše ratolesti bez tlačení a námahy.

Vytírá stále čistou vodou

Tajemství je v technologii čtyř válců, které se proti sobě otáčejí, což umožňuje rychlé a efektivní čištění. Přístroj má dvě nádrže. V jedné je čistá voda s čisticím přípravkem pro válečky, a v druhé se shromažďuje voda odpadní.

Se zaschlými či odolnějšími nečistotami si poradí funkce BOOST. Konstrukce stroje je promyšlena do posledního detailu, díky čemuž čistí i v rozích a podél okrajů. Podlahy jsou po použití FC 7 Cordless o 20 % čistší oproti použití běžného mopu.

Celá domácnost na jedno nabití

Plně nabitá Li-Ion baterie vydrží až 45 minut, což je dostatek času na mytí podlah i v rozlehlejších domácnostech (až 135 m2 na jedno nabití).

Flexibilitu pohybu díky bezdrátovému provedení ještě umocňuje otočný kloub, díky kterému lze rukojeť naklonit až o 90° a čistit tak podlahy i pod nábytkem. Využijete ji na všechny tvrdé podlahy od lina, přes parkety až po dlažbu.

Bez tahání kýblů, bolavých zad a mokrých rukou.

Podlahová myčka má vizuální i akustický signál, který vás upozorní, že je nádrž na čerstvou vodu prázdná a nádrž na špinavou vodu plná. V té chvíli i sama vypne. Po práci je vhodné přístroj umístit dle návodu do čisticí stanice a spustit funkci samočištění.

Válečky lze prát i v pračce na 60 °C. Doporučujeme je předtím vložit do ochranného obalu či síťky a vždy prát s dalšími textiliemi, které by válečky „zabalily“. Nádržku na špinavou vodu můžete bezstarostně vložit do myčky na nádobí. Vše je uzpůsobeno tak, aby byl zajištěn co nejvyšší standard čistoty a pohodlí.