Nový butik v centru Prahy

Česká šperkařská značka LOEE otevřela na začátku června svůj první monobrand butik. V centru Prahy na rohu ulic Široká a Maiselova tak vznikl útulný interiér plný netradičních materiálů.

Značka LOEE vstoupila na trh teprve nedávno, i za krátkou dobu si ale partnerstvími s taneční soutěží StarDance a herečkou Táňou Pauhofovou vydobyla značné renomé.

Nově spolupracuje také s vyhlášeným českým designerem Petrem Novaguem, s nímž vytvořila zbrusu novou kolekci šperků AVA.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o první butik značky, vznikal koncept prostoru od začátku. O jeho návrh a realizaci se postarala architektka Šárka Hynková, která dostala od zadavatele volnou ruku.

„U všech projektů je pro mě důležitý celkový koncept, k navrhování interiéru vždy přistupuji především jako architekt.

Prvotní je tedy funkčnost prostoru, z toho pro mě obvykle vychází jako nejvhodnější řešení použití atypového nábytku, tedy designování veškerého vybavení. Ani u butiku Loee tomu nebylo jinak,“ uvedla Šárka Hynková.

„U atypového nábytku jsem kladla důraz na dokonalé zpracování detailů a použitých materiálů.

Mohla jsem si dovolit experimentovat také s materiály pro nábytek a použít kromě těch klasických jako je dýha z amerického ořechu také netradiční materiály a jejich kombinace.

V nábytku se tedy objevuje například spojení velkoplošné keramiky, přírodních tapet nebo akustických panelů s dřevěným obkladem. Celý interiér pak doplňují světla, u kterých je opět kladen velký důraz na detail a celkové zpracování,“ dodala architektka.