Rezidence Barbora Železná Ruda

Výjimečná adresa se zeleným srdcem

Brána Šumavy, kterou město Železná Ruda bezesporu je, se díky stavitelům zfirmy Gyoza postupně otevírá soudobé architektuře a inovativní formě uvažování o horském bydlení.

Dokladem je i připravovaný projekt Rezidence Barbora s44 apartmány a prostorem pro komerci, jež staví na energetické hospodárnosti, ohleduplnosti kokolí a přírodě a poutavém stylu.

Působivě pojatá novostavba nahrazuje dlouho opuštěný Hotel Enzian v prostoru, který plní několik funkcí. Jedná se o spojnicí centra města se železniční stanicí.

V přímém sousedství přiléhá k domu zdejší nejznámější sjezdovka Nad Nádražím, což místo předurčuje k tomu stát se ideální základnou pro milovníky aktivního životního stylu. Kolemjdoucí však nejspíš upoutá především to, jak dům vypadá.

Stavba studia Projekce Černý totiž dokonale využívá všech výškových hladin pozemku.

Na relativně subtilní hmotě proskleného přízemního prostoru se vypíná dynamicky prolamovaná fasáda kombinující přírodní materiály, terasy a bohaté prosklení, díky němuž jsou interiéry stále naplněny světlem.

Projekt duchem navazuje na další zdejší realizace autorského týmu, Rezidenci Klostermann, Javor a Skalka.

Interiéry všech zdejších 44 bytů o dispozicích 1+kk až 3+kk jsou pojaty jako velkorysé horské apartmány s veškerým komfortem, který k tomuto typu bydlení patří. A protože jsme na Šumavě, přírodní materiály zde hrají prim.

Řeč je především o kvalitních dřevěných podlahách, bezfalcových obložkových dveřích a dokonale těsnících eurooknech s venkovními žaluziemi. Každý byt je díky spolupráci architektů a investora individualistický a nese jedinečný rukopis.

Krása zde však není jen naoko. Myslelo se totiž také na udržitelnost a co nejnižší ekologickou stopu spojenou s provozem domu. V prostoru parkovacích stání rezidentů jsou připraveny stanice pro dobíjení elektromobilů.

Hlouběji v útrobách domu se pracuje také s tepelnými čerpadly, nádrží a rozvody na recyklaci a použití dešťové vody. Energie pro vlastní provoz je pak získávaná i za pomoci fotovoltaických panelů umístěných na střeše.

Díky všem těmto inovacím je zdejší život velmi hospodárný a náklady zůstávají nízko. Naopak vysoká je možnost společenského vyžití.

Přímo v domě se nachází skoro 900 m2 komerčních ploch, které v docházkové vzdálenosti doplňují restaurace, výstavy a příležitosti pro sport v zimě i létě.

Takto naplněný den lze zakončit i v nedalekém wellness, což jen podtrhne charakter pravého horského střediska v srdci Šumavy.

Více informací na: https://rezidencebarbora.cz

Zpracoval: Creative Content s.r.o., www.creativecontent.cz