Rozšiřte si OBZORy

Pokojem se line zvuk gramofonu a z pohodlí křesla se šikmými nohami si užíváte nostalgii dětství, ale k úplné spokojenosti vám něco chybí?

Vypínače z kolekce RETRO vás přenesou o desítky let nazpět.  Naopak střízlivý design a maximální jednoduchost nabízí kolekce VECTIS s netradičním páčkovým ovládáním a nadčasovými kovovými odstíny.

Ať už vyznáváte starší styl nebo upřednostňujete design v moderním pojetí. Svůj interiér si můžete vybavit o netradiční kousky, a to díky domovním vypínačům a zásuvkám od společnosti OBZOR Zlín.

Páčkový minimalismus

Spojení maximální jednoduchosti, která se odráží i ve způsobu jejich montáže, nabízí designová řada VECTIS, jejíž název plyne z latinského překladu slova páčka.

„Vypínače VECTIS jsou vybaveny jednou či dvěma ovládacími páčkami, které jsou umístěné uprostřed jednolitého 8 milimetrů tenkého hliníkového panelu.

Jejich snadné ovládání zajišťuje klasický kolébkový mechanismus – páčky se přepínají ve svislém směru, nahoru a dolů,“ představuje designovou řadu Ing. Martina Obadalová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín, která nevšední kolekce nabízí ve svém sortimentu.

Páčky jsou vyrobené ze zinku s komaxitovou úpravou a nabízí pět barevných variant – bílou, černou, zlatou, patinu, a chrom.

Rámečky jsou vyrobeny z masivního hliníku a zákazníci si mohou vybrat nejen tvar rámečku – hranatý nebo kulatý, ale i libovolný odstín z palety RAL nebo NCS. Řadu charakterizuje kromě decentního vzhledu také přelomový, zcela jednoduchý způsob montáže.

Pohledové panely VECTIS jsou magnetické, na přístroj je tedy stačí jednoduše nasadit, vše bez potřeby použití šroubovacích nástrojů a jakéhokoli spojovacího materiálu.

Cestování časem

OBZOR Zlín je dlouholetá česká firma. I její řada RETRO vychází ze zkušeností a tradice. Z prvorepublikového vzezření je inspirován klasický kulatý vypínač s kličkou. Není to ale jen vzhled, co je původní, zůstal i charakteristický zvuk cvaknutí.

Pro tento účel je využit strojek z klasických vačkových vypínačů. V nabídce jsou základních materiály rámečků – dřevo a keramika. Unikátní vzhled propůjčují bílé keramice ručně malované folklorní vzory, které jsou v retro stylu třešničkou na dortu.

Moderní podobu získávají díky provedení rámečků ze skla. Kolekce RETRO ale není jen o vypínačích. Kulaté rámečky kromě nich nabízí také zásuvky, moderní LED stmívač, termostat, či komunikační zásuvky s koncovkami na USB, HDMI, TV, SAT připojení.

Řady VECTIS a RETRO můžete zakoupit na e-shopu společnosti OBZOR Zlín.