Rychlá a bezdrátová nabíječka

Stále větší množství zařízení nabízí možnost praktického bezdrátového nabíjení. Nevýhodou ovšem bývá většinou rychlost, která je proti klasickému značně pomalejší.

Tento problém do značné míry řeší novinka Varta v podání bezdrátové nabíječky Ultra Fast Wireless Charger.

Jak název napovídá, tak základem je rychlé nabíjení pro podporovaná zařízení – (standard Qi – prakticky všechna zařízení na trhu). Jednoduše je tak možné poskytnout energii nejen většině telefonů, ale také bezdrátovým sluchátkům nebo např. chytrým hodinkám.

V řeči faktů nabízí Ultra Fast až 15W nabíjení s tím, že je nutné připojit zdroj (nabíječku či powerbanku) skrze USB-C s podporou standardu Power Delivery (5 V/2 A; 9 V/1.67 A; 12 V/1.67 A).

Krom maximálních 15 W nabíječka samozřejmě podporuje i pomalejší nabíjení – 10, 7.5 a 5W pro starší telefony.

Častým neduhem bezdrátového nabíjení je potřeba hledat ideální pozici telefonu aby samotný proces nabíjení vůbec započal. Varta Ultra Fast Wieless Charger (999 Kč) je vybavena dvěma cívkami a tak nabíjené zařízení můžete jednoduše položit a nic neřešit.

Z praktických vlastností nechybí gumové „nožičky“ jak pro nabíječku, tak telefon a pogumovaná vložka bránící posuvu nabíječky i telefonu. Zařízení je možné použít jak ve vertikální, tak horizontální konfiguraci. Součástí balení je také adekvátní USB-C kabel a potěší také záruka 3 roky.