Rychlé nabíjení

Chcete sdílet tento článek?

V dnešní době drtivá většina telefonů nabízí alespoň jeden standard rychlého nabíjení. Zpravidla jde o technologii Quick Charger (QC) nebo Power Delivery (PD). Obě tyto technologie naleznete u většiny Android telefonů a iPhone sází výhradně na Power Delivery.

Různé značky často mají vlastní technologie, ale jsou zpravidla kompatibilní alespoň s Power Delivery. Co ale dělat, pokud jste si koupili telefon a v důsledku současných trendů nabíječka v balení chybí? Navíc v případě iPhonů bývala v minulosti přiložena často jen základní a tedy pouze 10W nabíječka.

Řešením může být právě novinka VARTA Speed Charger (599 Kč), která nabízí rychlé nabíjení pro všechny telefony. Zařízení podporuje oba zmíněné standardy s tím, že pro Quick Charger 3.0 je k dispozici až 18W nabíjení a pro Power Delivery až 20 W. Nabíječka je osazena klasickým portem USB (QC) a USB-C (PD).

Oba porty je možné využít najednou a dopřát energii až dvěma zařízení. Speed Charger zvládá max. 48 W (30 + 18 W) a obě připojená zařízení tak nabíjí plnou rychlostí. Potěší velmi kompaktní rozměry s délkou pouze 36,1 mm a váhou 100 g. To vše díky použité technologii GaN (Gallium Nitrid), která umožňuje i při větší zátěži minimální zahřívání a rozměry. Není tak problém nabíječku vzít i na cesty. Samozřejmostí jsou pak 3 roky záruky.

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články