Vila dům Na Vinici

Noblesní architektura v doprovodu zeleně, skvělá dopravní dostupnost v atraktivní lokalitě jen kousek od historického centra, stylové podniky, rozličné obchody a všemožné služby. To jsou parametry, které dnes Vinohrady dělají nejžádanější pražskou čtvrtí.

Ovšem bydlení na Vinohradech lákalo již na přelomu 19. a 20. století, kdy se sem stěhovali ty největší osobnosti českého národa.

Ty se zde postarali také o skvostnou vilovou zástavbu, kterou v současnosti doplňuje Vila dům Na Vinici, novostavba z dílny developerské a investiční společnosti PSN.

S noblesou starých časů

Vinohradské ulice, rámované krásnými stromy, připomínají Paříž, zvláště v kombinaci se zdobenými fasádami zdejších domů.

Honosné bytové domy se přitom na Vinohradech začaly objevovat až na počátku dvacátého století, kdy se začala rodit elegantní podoba prestižní čtvrti. Do nových činžáků se tehdy ve velkém stěhovali umělci, sochaři, architekti, spisovatelé a jiní.

Další tu stavěli vily, které dodnes zdobí Vinohrady jako architektonické klenoty.

Kotěrova vila, Pokorného vila nebo dvojdům Josefa a Karla Čapkových.

To jsou jen některé z mnoha pozoruhodných domů, kterými se Vinohrady pyšní a které zrcadlí noblesu starých časů. S mladistvou svěžestí na ně navazuje i novostavba Vila dům Na Vinici.

Pod taktovou společnosti PSN právě vyrůstá na Perucké ulici, lemované Peruckým parkem, se kterým sousedí skvostný park Grébovka, inspirovaný italskou renesancí.

Grébovka dokonce prostřednictvím živé vinice připomíná historii lokality, která v dobách Karla IV. patřila vinicím a sadům.

Název Vila dům Na Vinici je tak více než příhodný. Nabízí příjemné bydlení v zeleni a přírodu, která se odráží i v interiéru domu v záplavě přirozeného světla a v harmonických tónech pohody.

S mladistvou svěžestí

Vila dům Na Vinici je charakteristický nadčasovým designem.

Využívá moderní technologie pro maximální uživatelský komfort, dispozicemi a pojetím přitom odpovídá tradičním hodnotám bydlení. Velkolepě pojaté byty o dispozicích 1 + kk až 3 + kk jsou jako stvořené pro rodinný život.

Provází je balkony a předzahrádky, obyvatelé navíc mají k dispozici praktické sklepní kóje a parkovací stání v suterénu domu.

Marek Padevět, ředitel rezidenčních projektů PSN, Vila dům Na Vinici, uvádí slovy:

„Po delší době PSN přichází s novým projektem, který je novostavbou, a to přímo v krásné vinohradské lokalitě Prahy 2. V nabídce máme většinu projektů, které vznikly rekonstrukcí původního objektu, a my jsme jim dali novou vizi a nový život.

Projekt Vila dům Na Vinici bude nový solitérní objekt s 27 byty a parkováním přímo v domě, který je pouhých 150 metrů od krásných Havlíčkových sadů, tedy vinohradské Grébovky.

Tento projekt vznikl velmi spontánně, a to oddělením části pozemku od našeho úspěšného projektu Depo Grébovka, který jsme v lednu 2021 stavebně dokončili.

Líbilo se nám místo, které z jedné strany nabízí nevšední výhledy na Prahu a z druhé strany výhledy na vily v okolí Grébovky.

Věřím, že noví majitelé bytů ve viladomu budou stejně nadšeni, jako jsme byli my, když jsme projekt s architekty vymýšleli a těšili se na jeho realizaci.“