Za směšnou cenu málokdy získáte kvalitní PENB

Nechat si postavit dům dnes není nic těžkého. Ale nechat si postavit dům tak, aby vše v něm bylo zvoleno co nejideálněji vzhledem k možnostem, to už tak lehké není. Projektanti vám často totiž prodají to, co zrovna mají, nebo co zařídí jejich dobrý kamarád.

Průkaz z online mapy? Nesmysl!

Spousta lidí ztratila veškerou důvěru v průkazy energetické náročnosti budovy právě kvůli tomu, že je projektanti nechali zpracovat za směšnou cenu.

Průkazy pak jednoduše nedávají smysl a stávají se opravdu pouze byrokratickým papírem, který musíte doložit, ale jinak vám není k ničemu.

Kvalitní průkaz energetické náročnosti nejde udělat pomocí online map nebo od stolu v kanceláři. Pokud rekonstruujete, nenechávejte si PENB zpracovat až ke konci.

Součástí pečlivě zpracovaného průkazu energetické náročnosti budovy jsou totiž návrhy alternativních řešení, mezi kterými se můžete rozhodnout.

Nejlepší řešení zaručí včasné zpracování

Můžete tak zjistit, že s tepelným čerpadlem byste oproti stávajícímu plánu ušetřili za energie. A ještě byste si třeba mohli zažádat o dotace.

Pokud tedy nejste rozhodnuti, jak by rekonstrukce měla přesně vypadat, varianty spočítané v PENB by vám mohly pomoct.

Kdy je ideální navázat spolupráci mezi odborníky na průkazy energetické náročnosti budovy a projektantem? Nejlépe ve fázi studie, kdy už máte určitou představu, jak by měl dům vypadat, ale nevíte, jaké materiály a zařízení použít.

Chcete se o přínosech průkazů energetické náročnosti budovy dozvědět více? Podívejte se na stránky odborníků na kvalitní PENB.