Zařiďte si byt jako designérka

Pořizujete nové věci do garsonky nebo vybavujete větší byt či dokonce dům? Poradíme vám pár tipů, kterých se drží designéři.

Rozehrajte hru barev

Vždycky vycházejte ze svého vkusu a zbytečně nenapodobujte trendy, které vám nesedí. Ať už máte ráda moderní jednoduché interiéry nebo hřejivou klasiku s dřevěným nábytkem, vždy pamatujte na správnou kombinaci barev.

V jedné místnosti nemíchejte víc než dvě až tři barvy. Celek bude vypadat perfektně a ušetříte si práci s laděním doplňků. Nevíte, jakou barvu zvolit? Podívejte se na typologii barev.

Žlutá se například hodí do jídelen a kuchyní, protože podporuje chuť k jídlu. Zelená a lila zase zrelaxují vaši mysl a v takovém pokoji se vám bude dobře spát.

Kam to uklidíme?

Designéři nezapomínají na praktičnost bydlení. Při zařizování interiéru myslete na úložné prostory. Těch totiž není nikdy dost. Pokud rekonstruujete nebo stavíte, nechte si udělat úložné skříňky v podhledu u stropu.

Takový úložný prostor vám nebude ubírat místo, a přesto do něj skryjete spoustu sezónních věcí, nářadí nebo cestovní tašky a kufry. V případě, že si nábytek necháváte vyrobit na míru, máte částečně vyhráno, protože využijete každý milimetr.

Světlo tvoří základ

Každou místnost dobře a kvalitně osvětlete. Do centrální části místnosti umístěte závěsné světlo nebo plochý lustr, který vám osvětlí celou místnost. Interiér doplňte i dalším světlem.

Do obývacího pokoje se hodí stojací lampa, ideálně se stmívačem pro regulaci světla. Kuchyň vám perfektně osvětlí LED pásek nad kuchyňskou linkou a závěsné světlo nad jídelním stolem.

Do ložnice kromě centrálního světla patří lampičky na stůl nebo stojací lampa k posteli. V předsíni vypadají skvěle bodovky nebo nástěnné osvětlení.

Na stránkách Profisvítidla.cz si vyberete z obrovského množství produktů. Zvolte si luxusní kousky, které budou dominantou interiéru, nebo praktickou klasiku.