Pro designerské studio Geometrix design je typické futuristické pojetí jeho projektů. To je i důvod, proč některé kusy nábytku a dalšího vybavení navrhují sami. Stejně tak tomu bylo i s touto obývací stěnou s černým zrcadlovým povrchem a osvětlovacími tělesy, umístěnými nad sedačkou.
Pro designerské studio Geometrix design je typické futuristické pojetí jeho projektů. To je i důvod, proč některé kusy nábytku a dalšího vybavení navrhují sami. Stejně tak tomu bylo i s touto obývací stěnou s černým zrcadlovým povrchem a osvětlovacími tělesy, umístěnými nad sedačkou.
Spojení surového betonu s jemnými materiály, ať již v podobě lehce splývavých měkkých tkanin či jemné kůže, vytváří atraktivní kontrast, v němž se promítá i lehce industriální výraz.
Dalším z typických prvků příznačných pro práci manželů Miroškinových jsou bytové vestavby, které proměňují interiér ve zcela nový, a především funkční prostor a oddělují soukromé pokoje od společenských.
Vysoký lesk černé obývací stěny odráží výhled z mrakodrapu. Prostor osvětlují industriálně laděná světla ve tvaru tyčí a reflektorů.
Kompaktnost bílé barvy, použité jak v obývacím pokoji, tak v kuchyni, pomyslně rozbíjí přepážka z bezpečnostního skla, které je záměrně tónované. Souhru odstínů čeří i výtvarné dílo v jasně zářivých barvách.
Bílá barva této kuchyňské sestavy opticky dodává prostoru více světla. Pro základní kombinaci s další barvou majitelé zvolili černé obložení za linkou rovněž ve vysokém lesku.
Oddělení obývacího pokoje propojeného s kuchyní skleněnou přepážkou má několik výhod. Tou hlavní je zamezení hluku z jedné či druhé části. Jemné tónování skla pak umožňuje být stále v obraze ohledně toho, co se děje na druhé straně bytu.
Jídelní stůl a židle pocházejí od italského výrobce B&B. Žluté sedáky představují další oživení neutrální bílé barvy. Jejich výhodou je fakt, že jsou k dostání i v jiných barvách a dají se snadno vyměnit.
Celá obvodová stěna apartmá je prosklená, což nabízí nejenom nádherný výhled na město, ale i spoustu přirozeného světla. Aby ušetřili místo, zvolili designéři podlahové topení.
Majitelé si vybrali kuchyňskou linku od italské firmy Cesar, která se vyznačuje nadčasovým vzhledem a minimalistickým stylem s prakticky bezúdržbovým povrchem. Vnitřní vybavení odráží funkční nároky moderní doby.
Prostor pro dětskou kreativitu nabízí tato magnetická tabule s malým sedacím pufem. Jednoduchý pracovní stolek má v sobě integrované dva kontejnery na hračky.
Za dveřmi v zrcadlové stěně na chodbě se nacházejí soukromé prostory. V tomto případě designéři zakryli strop a ponechali přiznaný beton pouze u hlavního vstupu.
Pohled do dětského pokoje naznačuje, že i zde majitelé sáhli po osvědčené bílé barvě, která tvoří ideální podklad pro variabilní dekorování.
V pokoji bydlí dvě děti, proto bylo třeba vyřešit spaní pomocí palandy, která pochází od ruského výrobce Muna. Je opatřená úložnými prostory a integrovanými poličkami.
Do dětského pokoje se vešel i druhý pracovní stolek se židlemi a dalším pufem. V rozích pokoje se našlo místo pro vysoké skříňky s osvěžujícím detailem žlutých úchytek, které slouží k ukládání hraček a věcí.
Aby černé barvy nebylo na této stěně moc, designéři ji ozdobili LED podsvícením ve zlatavém odstínu, který jí náramně sluší a celkem běžný policový systém proměňuje v luxusní vybavení.
Aby černé barvy nebylo na této stěně moc, designéři ji ozdobili LED podsvícením ve zlatavém odstínu, který jí náramně sluší a celkem běžný policový systém proměňuje v luxusní vybavení.
Minimalisticky řešený zásuvkový systém od italské firmy Lago našel místo také v pracovně. Doplňuje ho pracovní stůl, který je ale vyroben na zakázku podle návrhu studia Geometrix design, a zdravotní židle.
Součástí koupelny je elegantní umyvadlo na desce. Do místnosti se kromě vany vešel také sprchový kout, vybavený masážními prvky.
Postel a stolky jsou vyrobeny podle návrhu studia Geometrix design. Vysoké čelo je potažené látkou alcantara, jejíž měkkost skvěle kontrastuje se surovým betonem.
Černo-bílý interiér s barevnými akcenty a materiály v minimalistickém provedení představuje dokonalou ukázku nadčasového moderního bydlení.
Na začátku každého interiérového projektu stojí dlouhý rozhovor s klientem, jenž má za úkol pomoci designérovi pochopit preference a potřeby majitele bytu či domu.
Nejinak tomu bylo i v případě mladého ambiciózního páru se dvěma dětmi, který navštívili majitelé studia Geometrix design, Elen a Michela Miroškinovi. Předmětem posezení se stal byt v mrakodrapu na moskevské třídě Mosfilmovskaja, kterému se také říká Tower.
Výchozím bodem k vytvoření architektonického plánu jednotlivých místností i bytu jako celku se ukázaly vysoké stropy, kvalitně udělaný litý beton a panoramatická okna.
Vize futuristického interiéru převedená do praxe pak znamenala dynamické plánování, monochromatické barvy, betonové povrchy a umělecké ztvárnění některých bytových prvků. Majitelé si přáli spojení obývacího pokoje s kuchyní.
Jelikož ne vždy je příjemné nechat nahlédnout do kuchyně, ve které se například právě dovařilo, designéři nechali mezi obě části místnosti nainstalovat tónované skleněné posuvné panely, které lze dle potřeby zatáhnout a prostory oddělit.
Obývacímu pokoji vévodí černá, geometricky řešená obývací stěna, která vytváří atraktivní kontrast s bílou podlahou z aglomerátu. Soukromá zóna majitelů, do níž patří dětský pokoj a ložnice, zůstává skrytá.
Tomuto efektu napomáhají zrcadla, která současně rozšiřují prostor haly. Pokud jde o vybavení ložnice, postel spolu s vysokým čelem jsou vyrobeny podle návrhu studia Geometrix design.
Minimalistický vzhled na první pohled zaujme kontrastem měkkosti panelů z alcantary s hrubostí surového betonu a vřelostí podlahy z masivního dubu.
Základem pro vybavení dětského pokoje se stala bílá barva, která představuje jedinečný podklad pro jasně barevné tóny. Naproti velkému šatníku našel místo hrací prostor.
Dětská postel opět vznikla podle návrhu Elen a Michela Miroškinových, ale tentokrát ve spolupráci s Muna Kids Furniture Studio.
Mezi všemi místnostmi se jako dlouhá červená nit táhne beton. Najdete ho na zdi v hale, v ložnici i na stropě v obývacím pokoji.
Tato oboustranně výhodná varianta „přirozené“ dekorace odkazuje na architektonický přístup k navrhování interiérů, tedy správné vyvážení materiálů, kdy surovost betonu zjemňují hladké sklo, měkké tkaniny a jemná kůže.
Celek pak představuje jedinečné pojetí moderního stylového bydlení s puncem dokonalé nadčasovosti.