Antika v soudobém rámu

S cílem dosáhnout funkční kontinuity mezi monumentální architekturou secesního domu a interiérovým designem, respektujícím požadavky náročného zákazníka, vzniklo rafinované a elegantní bydlení, plné esteticky vytříbeného luxusu.

Projektu, jehož výsledkem měl být dokonalý soulad historie a současnosti, se ujalo studio v čele s renomovaným italským architektem a interiérovým a produktovým designérem Marcem Pivou.

Bylo tedy jasné, že pod vedením zkušeného návrháře nemůže vzniknout nic jiného, než realizace ohromující svou originalitou a provedením.

Šest stovek čtverečních metrů obytné plochy třípatrové rezidence s terasou a bazénem na střeše je doslova nabitá vzácnými materiály v různých povrchových úpravách, jež v kontextu s exkluzivními svítidly a cennými uměleckými díly ze sbírky investora vytvářejí velkolepou hru světla a stínu v kontextu proměny času.

K vysoce efektnímu výsledku přispěl i pečlivě nastolený dialog interiérových prvků, jako jsou impozantní portály, velká okna a otevření prostoru do dvojité výšky, s vnějšími architektonickými znaky domu.

Zásadní roli v návrhu sehrál promyšlený barevný koncept, který jednoznačně upřednostnil velmi pestrou a propracovanou chromatickou škálu, v jejímž rámci se střídají neutrální tóny s velmi jasnými odstíny.

Stejnou důležitost dostal rovněž pečlivý výběr nábytku, který bylo nutné harmonicky propojit s vybavením, jež si majitel přivezl z předchozího bytu.

Řadu věcí však bylo třeba kvůli specifickým požadavkům klienta objednat na zakázku, proto designér navázal spolupráci se zkušenou společností Lualdi, která vyrobila nejen všechny dveře a obložení stěn, ale rovněž výtahovou kabinu.

Luxusnímu prostředí plnému vytříbené krásy, ztělesňujícímu komfort, styl a pohostinnost, vévodí obklady stěn podsvícenými panely z přírodního onyxu v medovém odstínu ve vstupním prostoru.

Naznačují, jak ohromující a esteticky vydařený zážitek na návštěvníky nejen v interiérech, ale také na obytné střeše domu, situovaného uprostřed italské Padovy, čeká.

TEXT: Alena Müllerová, FOTO: Beppe Raso