4 tipy, jak obléknout ložnici do vánočního!
Vánoční výzdoba ložnice | Curem.cz

Jak na vánoční výzdobu v ložnici? Přinášíme 4 tipy, jak si doma vytvořit kouzelnou atmosféru. Jednoduchou výzdobu s maximálním efektem zvládne každý!

Obchodní řetězce oplývají sváteční výzdobou. Ano, blíží se k nám čas vánoční. Vytvořte si okouzlující atmosféru Vánoc i ve své svatyni a nasávejte jedno z nejkrásnějších období v roce. Vánoce budou přesně takové, jaké chcete vy sami! 

Sváteční výzdoba se nejvíce vyjímá v obývacích pokojích, kde trávíme čas u vánočního stromečku a sledováním pohádek. Nenechávejte ostatní místnosti na pospas!

Kromě vánočního úklidu vyzdobte i ostatní pokoje a vychutnávejte si kouzlo Vánoc v každé místnosti.

Decentní a vkusná výzdoba ložnice bohatě postačí. Nezapomínejte, že místnost je určena především pro spánek a odpočinek! Nesmí vás nic rozptylovat.

1. Vánoční postel

Postel je v ložnici jednoznačně dominantním prvkem. Oblékněte své lože do vánočního! Ihned tak dosáhnete sváteční atmosféry, i kdybyste zbytek místnosti nechali ležet ladem.

* Povlečení

Pořiďte si povlečení s vánočním motivem. Zvolte povlečení, které bude zapadat do barevného konceptu ložnice.  Máte-li v ložnici neutrální barvy (bílá, šedá, capuccino), dostáváte ve výběru barvy povlečení volnou ruku.

Nehodnoťte povlečení jen podle vzhledu. Pod kousavou přikrývkou se dobře nevyspíte! Vybírejte především kvalitní materiál. Ideální jsou přírodní materiály, například len či satén.

Máte ve zvyku zakrývat postel přehozem? Všední povlečení může skvělé zastřít vánoční verze  přehozu.

2. Výzdoba okna

Do oken v ložnici neinstalujte barevná a blikající světýlka!

Výjimka platí v případě, že blikátka před ulehnutím do postele vyjmete ze zásuvky. Vkusnou náhradou jsou decentní led světýlka nebo romantické světelné řetězy, které můžete používat i během celého roku. Nebaví vás aranžování světelných řetězů?

Na okenní parapet můžete postavit vánoční svícen a výzdobu okna máte hotovou! 🙂

Okno můžete zdobit také papírovými vločkami, „sněhovým“ sprejem, nebo barvami na sklo.  Do tvořeníčka se pusťte s dětmi i bez nich. Příjemně se odreagujete.

3. Vánoční květiny

Pokojové rostliny můžete vsunout do obalů s vánočním motivem nebo je ozdobit miniaturními baňkami a veselými zápichy.

Vánoční hvězda je do spací místnosti nevhodná! Jedovatá rostlina, která je rájem pro bakteriální choroby a její červená barva působí na naše smysly intenzivně a dráždivě.

4. Přírodní dekorace

Můžete si vybrat, zda se rozhodnete být kreativní či nikoliv. Přírodní ozdoby můžete zakoupit nebo si je vyrobte.

Můžete tvořit nejrůznější přírodní koláže. Naaranžujte si třeba tác. Postavte doprostřed svíci a okolo ní rozprostřete například skořápky ořechů, jehličnaté větvičky a skořicové lusky.

Můžete usušit i pár koleček pomerančů, jablíček a vložit je spolu s voňavým hřebíčkem do mísy. Fantazírujte a tvořte dle libosti!