Buďte s vaším domem trendy i v roce 2017

Styl, barva, typ. To vše řešíte u auta, oblečení či vybavení domácnosti. Co takhle otočit svou pozornost směrem ke garážovým vratům? Právě ta tvoří velkou část vašeho domu, a tak je dobré zaměřit se na jejich design.

Víte ale, jaký styl je v současné době moderní? Máme pro vás několik tipů, jak si u sousedů neudělat ostudu.

Garážová vrata mají svou životnost a po čase je nezbytné je renovovat nebo kompletně vyměnit. Pokud se vás týká ta druhá varianta, pak byste měli svůj výběr dobře zvážit.

V případě první možnosti existuje několik způsobů, jak docílit nového vzhledu vašich vrat. Oškrabat starý lak, natřít novou barvou, nechat dodělat ozdobné prvky… To vše a více budete pravděpodobně dělat tak, aby vrata vypadala moderně. Pojďme se tedy podívat, jak by to mělo být v roce 2017.

Nebojte se být nároční

Výraznější barvy jsou středem pozornosti již nějaký ten pátek a podobný trend můžeme zaznamenat i u garážových vrat. Doby, kdy si prodejci vystačili s černou a hnědou, jsou dávno pryč. Náročný zákazník chce mít na výběr.

Například společnost Lomax nabízí až 2500 barevných odstínů a pokud chcete něco neotřelého, můžete sáhnout i po železo-slídových barvách s hrubou strukturou, které nikdo v sousedství jen tak nepřehlédne.

A pokud vám přijde pouhá volba barev nedostatečným ozvláštněním vašich garážových vrat, můžete zvolit výraznější prvky.

Průhlednou hliníkovou sekci nebo kazetové okno najdete v katalozích například u posuvných, sekčních nebo dvoukřídlých vrat.

Díky těmto prvkům budou vrata vypadat nejenom moderně, ale zároveň dostanete do jinak tmavé místnosti i trochu přirozeného světla. A vůbec nemusíte zůstat u obyčejného skla, na výběr už v současné době máte z několika designových typů prosklení.

Mezi jeden z posledních trendů patří také to, že na svá vrata umístíte stejné sklo nebo nerezové ozdobné prvky, jako na vaše vchodové dveře.

Dům pak bude působit komplexním a propracovaným dojmem. Vybrat si můžete z již připravených vzorů nebo si navrhnout vlastní. Pak už jen stačí nová nebo zrenovovaná vrata pořádně naleštit a těšit se na závistivé pohledy sousedů.