Co nesmí chybět v praktickém obývacím pokoji

Koupili jste byt? Postavili si dům? Nebo jste konečně zrekonstruovali? Přichází na řadu poslední krok, kterým je nutnost váš interiér vybavit. Většina lidí pochopitelně hledí hlavně na estetiku. I ta je důležitá. My se však zaměříme hlavně na druhou stránku, kterou je praktičnost.

Obývací stěna je základ

Bez té to v žádném obývacím pokoji nejde. Už jenom proto, že vytvoří zajímavý základ dané místnosti. Navíc v jednotném designu, což je velké plus.

Moderní obývací stěny dnes mohou mít mnoho různých součástí. Co můžeme brát jako základ, který byste si měli stoprocentně pořídit i vy sami?

Vitríny a skříňky

Police

Stolek pod televizi

Vše lze doplnit třeba i různými komodami, pokud se vám vejdou a pokud se vám budou hodit. To vše proto, abyste získali tolik potřebné úložné prostory. Do vitrín můžete uložit různé dekorace a suvenýry, zatímco do klasických skříněk vše, co nemá být vidět. Na stolek postavíte svou novou televizi a základ obývacího pokoje je hotov.

Myslete na odpočinek

Televizi i místo, kam ji umístíte, tedy máte. Odkud se na ni budete dívat? Asi to nebudou židle, které si přinesete ze své kuchyně. Základem jen tedy gauč. Už dávno to však nejsou klasická rovná řešení, na kterých můžete jenom sedět.

Z hlediska praktičnosti doporučujeme koupit účkové sedačky.

Svůj název dostaly právě proto, že mají tvar písmene U. Jejich praktičnost není spojena jenom s tím, že se na ně pohodlně vejde i případná návštěva. Je spojena také s tím, že na nich můžete jak sedět, tak i ležet – třeba celá rodina.

Poslední výhodou je i možnost efektivního využití prostoru. Jsou skvělou volbou třeba do rohu místnosti. Když se navíc poohlédnete i po takových, které mají velký úložný prostor pod samotnými sedáky, nelze jejich koupí udělat chybu.

Chtějte stín

Proč právě stín? Jelikož eliminuje oslňování sluncem, stejně jako v létě eliminuje ohřívání interiéru pronikajícími slunečními paprsky. Nemusí to být nutně jenom žaluzie, nebo klasika v podobě závěsů, zkuste i řešení moderní.

My doporučíme zvolit venkovní rolety. Svou práci odvedou velmi dobře a tak se také stávají velmi praktickým doplňkem vašeho domova.

A pokud máme přidat ještě jedno zajímavé plus, tak není problém ovládat je i na dálku. Jak pomocí dálkového ovládání, tak u těch nejmodernějších řešení třeba i pomocí vašeho chytrého telefonu. Pokud vás na gauči osvítí sluníčko, sáhněte do kapsy pro telefon.

Nezapomínejte na dekorace

Myslíte si, že jsou jenom prvkem estetickým? Určitě tomu tak není. Například různé moderní samolepky na zeď mohou prostor obývacího pokoje rozdělit na různé segmenty, stejně jako mohou pomoci i v tom, že daný prostor opticky zvětší.

Toto dokážou i některé barvy. Myslete na to, až se rozhodnete vymalovat. Jak můžete vidět, myslet na praktičnost lze i z různých pohledů.