Co vědět, než si koupíte byt v Praze?

Jak si momentálně stojí pražský trh s realitami? Podle analytiků ze společnosti Deloitte v prvním kvartále tohoto roku byty podražily o 17,8 % a očekávají proto mírné ochlazení poptávky.

Pravdou je, že počet nově vybudovaných developerských projektů je od roku 2014 nejnižší a nabídka se průběžně zmenšuje. Momentálně je však stále z čeho vybírat a na své si přijde téměř každý.

Než však podepíšete kupní smlouvu, důkladně se zamyslete nad tím, zdali jste si opravdu vybrali dobře. Není vše zlato, co se třpytí a o bytech v Praze to platí dvojnásob.

Výběr je sice pestrý, ale charakteristika jednotlivých lokalit může být velmi odlišná.

V prvé řadě byste si měli určit své priority. Pokud vám jde o nejnižší cenu, zaměřte se na okrajové části metropole.

Počítejte však s tím, že pravděpodobně narazíte na problém s dopravní dostupností do centra města a některé části na tom nejsou dobře ani s občanskou vybaveností.

V Praze samozřejmě najdete i lokality, které jsou jako stvořené pro rodiny s dětmi a milovníky klidu. Nejméně obyvatel žije v Praze 9 a nejvíce zeleně připadá na Prahu 4.

Za dobrou adresu si připlatíte

Kde jsou v Praze nemovitosti nejdražší?

Rozhodně jde o byty na prodej v městké části Praha 1.Tato městská část je považována za takzvanou dobrou adresu, což funguje jako určitý statusový odznak.

Zatímco průměrná cena metru čtverečního nyní činí kolem 75 000 Kč, v centru metropole se běžně prodává za dvojnásobek.

Za luxusní čtvrť je kromě Prahy 1 považována také Praha 2 a některé lokality v Praze 5.

Nevíte si rady? Nechte si poradit od profesionálů

Reality v Praze nezná někdo tak dobře jako zkušení odborníci z renomované realitní kanceláře.

Komplexní služby na vysoké úrovni nabízí například specialisté z Homeland Czech. Aktuální nabídku nemovitostí a bližší informace najdete na www.homeland.cz