„Design Moser 2016“ putuje do celého světa

Chcete sdílet tento článek?

„Za náročnou prací sklářských mistrů, brusičů i rytců a sklářských výtvarníků nestojí jen nová krásná díla, ale i nové příběhy o touze bořit hranice, neobyčejné fantazii a dřině, jež se v každém díle odrážejí a dodávají mu vlastní vnitřní rozměr.“

Lukáš Jabůrek, umělecký ředitel sklárny Moser

Mezinárodní veletrh Maison et Objet, přehlídka designu, kreativity a životního stylu, se letos v Paříži konal od 22. do 26. ledna. Pro sklárnu Moser byl Maison et Objet první příležitostí představit kolekci „Design Moser 2016“ na mezinárodním poli. A že do této nové kolekce vložili čeští sklářští výtvarníci i řemeslníci sklárny Moser to nejlepší, všechen svůj um, invenci a úctu k matérii skla, se přímo na místě přesvědčily desítky obdivovatelů jedinečné uměleckořemeslné práce.

Snad největší obdiv sklidila kolekce jedenácti originálních ručně vyráběných stolních lamp soudobého designu i historických vzorů, které stylově navazují na moserovské lampy vyráběné v období kolem roku 1910.

Kolekce křišťálového skla moderních tvarů v jemných pastelových barvách a duhových odstínech doslova rozsvítila výstavní prostory sklárny Moser. Pod moderními uměleckými kolekcemi jsou podepsáni výtvarníci jako např. Milan Knížák, Jan Čtvrtník, Jiří Šuhájek, Boda Horák, německý designér Daniel Eltner a další. Jiří Šuhájek navrhl kolekci čtyř váz v originálním pojetí ztvárnění čtyř živlů – voda, oheň, země a vzduch. Dekorativní soubor Carrara od uměleckého ředitele sklárny Moser Lukáše Jabůrka zahrnuje nejen vázy a mísy v kombinaci křišťálu a italského mramoru, ale také dvě lampy. Milan Knížák je autorem kolekce tří váz a dvou táců, ve kterých najdete jak jednoduchost a decentnost, tak i asymetrii, překvapivost a intenzivní barevné variace.

Podobně zářily i monumentální designové kusy ručně malované zlatem a barevnými emaily.

Zaslouženou pozornost vyvolala limitovaná edice vrstvených váz s mistrovskými rytinami motivů slavných obrazů Caravaggia a Sandra Botticelliho. Řadu návštěvníků a sběratelů křišťálu upoutala velmi pěkná kolekce miniatur secesních váziček s rytými rostlinnými motivy.

Vystaveny byly rovněž dvě další novinky – mísa a váza Mozart, kterými moserovští skláři doplnili slavný nápojový a dekorativní soubor Mozart u příležitosti jeho 80. výročí.

Kolekce Design Moser 2016 byla v Paříži přijata velmi pozitivně a může se těšit na svou další cestu, tentokrát do německého Frankfurtu, kde se od 12. do 16. února 2016 koná tradiční veletrh Ambiente. Do třetice všeho dobrého představí sklárna Moser svou novou kolekci na jaře v Praze domácím klientům a potom už křišťálová krása se značkou Moser poputuje z Evropy do Ameriky a Asie.

Přejeme jí hodně obdivovatelů!

———————

Kolekce Design Moser 2016 je společným dílem respektovaných českých výtvarníků: Bystro Design (Dagmar Pánková a Leoš Smejkal), Jan Čtvrtník, Kateřina Doušová, Daniel Eltner, Boda Horák, Studio IRDS (Ingrid Račková a David Suchopárek), Lukáš Jabůrek, Jan Janecký, Milan Knížák, Jiří Šuhájek, ryteckých mistrů: Milan Holubek, Tomáš Lesser, Vladimír Skála, mladých sklářských designérů (vítězů soutěže Cena Ludwiga Mosera): Radek Brezar, Filip Dobiás, Daniela Chodilová, Michal Stehlík a mnoha mistrů sklářů, brusičů a malířů sklárny Moser.

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články