Designový nábytek z masivu

Wuders, to jsou tři bratři, dvojčata Dominik a Honza Herkovi a jejich starší bratr Václav, které přivedl do dílny otec, aby pokračovali v rodinné tradici. Naučil je, jak dřevo opracovávat a vyzdvihovat jeho přirozenost a ušlechtilost.

Před třemi lety založili vlastní firmu Wuders, ve které vyrábějí designový nábytek z českého a slovenského masivu v kombinaci s bytelným kovem.

Jejich produkty jsou praktické a udržitelné, masiv vydrží desítky let a dá se znovu renovovat. Do dílen odebírají dřevo s certifikací FSC, která zaručuje, že je les obhospodařován dle striktních sociálních a ekologických podmínek.

Veškerý nábytek Wuders vzniká z dubu nebo ořechu. Každý díl se opracovává jednotlivě a dřevo je na konci procesu ošetřováno přírodním voskovým olejem.

„Jestli v něco opravdu věříme, pak je to soulad kvality pečlivě vybraného dřeva s bytelností kovu,” shodují se dvojčata Herkovi. Masiv je živý materiál, který neustále pracuje, proto se nábytek kus od kusu odstínově i tvarově nepatrně liší.

„S oblibou říkáme, že dřevo je dokonalé ve svých nedokonalostech a odlišnostech,” doplňuje starší bratr Václav.

Wuders sice neposkytují zakázkovou výrobu, ale aby zákazníci nemuseli slevovat ze svých nároků, je pro ně na e-shopu připraven konfigurátor, kde si mohou navolit rozměry, odstín dřeva i barvu kovu.

Ačkoliv je nábytek určený především do bytů a domů, setkat se s ním můžete i v řadě restaurací, obchodů nebo také v katedrále sv. Víta v Praze.