Slavní sportovci při nákupu sídel nešetří

Co byste udělali s penězi, kdyby byly vaše příjmy stejně vysoké jako u slavných vrcholových sportovců? Pravděpodobně byste stejně jako oni nejdříve investovali do pořádného bydlení. Některé luxusní vily opravdu stojí za to!

Nejbohatší sportovec světa Roger Federer bydlí ve vile za 200 milionů

Švýcarská tenisová legenda Roger Federer si za uplynulý rok přišel na několik miliard korun (nejvíce ze všech sportovců), kromě jiného tedy může v pohodě investovat právě do luxusního bydlení.

Není tajemstvím, že vlastní mimo jiné parádní vilu u Curyšského jezera – v jedné polovině žije se svou početnou rodinou, tu druhou pak obývají rodiče slavného sportovce.

Asi není třeba dodávat, že je k dispozici několik bazénů, spa, posilovna nebo obří terasa, pro hosty dokonce podzemní parkoviště. Rozhodně potěší i výhled na zmíněné jezero nebo alpské vrcholy. Kromě tohoto sídla má Roger byty i jinde po Švýcarsku nebo třeba v Dubaji.

Hvězdní tenisté nemívají s investicemi do luxusních nemovitostí problémy, například Federerův velký rival Rafael Nadal rovněž vlastní spoustu bytů a domů, včetně sídla v Madridu z 19. století, domu na Mallorce nebo parádní vily v Dominikánské republice.

O takovém majetku si mohou čeští tenisté nebo třeba i hvězdy české Fortuna ligy nechat jenom zdát.

Na luxusní nemovitosti si potrpí i MMA zápasníci

Kromě tenistů, fotbalistů nebo hokejistů si na parádní „bejváky“ potrpí například i fighteři populárních smíšených bojových umění MMA. Mezi nejslavnější (a nejbohatší) patří irský rváč Conor McGregor – ten už si v kariéře rovněž vydělal pár miliard, nedělá mu tedy větší problém vlastnit dům jak v rodném Irsku, tak také prázdninovou vilu ve španělské Marbelle nebo luxusní dům v americkém Las Vegas.

Příliš pozadu ale nezůstává ani patrně nejznámější český zápasník Karlos „Terminátor“ Vémola.

O něm je známé, že má zálibu v netradičních a luxusních věcech, proto nepřekvapí, že má ve svém parádním sídle třeba obří akvárium s několika žraloky, chová ale také krokodýly nebo srnku. V minulosti si chtěl udělat radost také několika lvy, zatím na to ale nedošlo.

O něco „normálnější“ bydlení má slovenský bojovník Attila Végh, velký Vémolův soupeř a přemožitel.

Ten nejprve bydlel v podnájmu, poté v bytě 3+1 – od roku 2019 ale se svou manželkou Natáliou (a nyní už i synem) bydlí ve skvělé lokalitě v Trnavě, kde také trénuje.

Foto: Pixabay