Nevíte si poradit s výběrem obývací stěny?

Máme pro vás pár tipů

Obývací pokoj je místem, kde trávíme spoustu volného času. Odehrává se zde podstatná část života všech členů rodiny – v obýváku odpočíváme při dobré kávě a ještě lepším čtivu nebo prostě jen tak lenošíme v křesle.

Dominantou každého obýváku však není pouze sedací souprava, ale také obývací stěna, která nemá jednoduchou funkci. Musí být praktická i reprezentativní. A jak vybrat tu správnou, když vás ta stávající nebaví nebo již neplní účel?

Dnešním trendem už nejsou velké a těžké soustavy skříní, které sahaly od podlahy ke stropu. Preferujeme vzdušnější interiéry a měli bychom tak přistupovat i k nábytku.

Je lepší je zakoupit komplet, nebo skládat obývák jako puzzle?

Rozdíl mezi obývací sestavou a stěnou je zřejmý. Obývací sestavy zahrnují kromě obývací stěny také další kusy nábytku ve stejném designovém provedení. Obvykle se jedná o komodu, další skříň a konferenční stolek.

Na otázku, zda je výhodnější zvolit komplet, nebo se zaměřit na samostatné moderní obývací stěny, nelze jednoznačně odpovědět.

Kompletní sestava představuje ideální řešení pro každého, kdo si netroufá kombinovat nábytek v odlišném designu. Pokud však máte cit pro estetiku a „nebojíte se toho“, proč ne.

Kombinace bílé obývací stěny s komodou v jiném barevném provedení může vypadat velmi vkusně.

Přes co nejede vlak?

Při výběru obývací stěny zohledněte dispozice místnosti. A také to, zda nábytek přistavíte k delší, nebo kratší stěně. V prvním případě bude výsledek vzdušnější (z obou strany by měl zůstat min. 1 m volného prostoru).

Umístíte-li obývací stěnu k ke kratší stěně, budete moct místnost rozdělit na několik zón.

Volba designového provedení je otázkou vkusu a samozřejmě celkového pojetí daného interiéru.

Někomu se líbí minimalistické obývací stěny s LED osvětlením, jiný preferuje rustikální či jiný styl. Nic z toho není špatně.

Důležité je, aby vám obývací stěna dobře sloužila a dělala vám radost vždy, když o ní zavadíte pohledem.

Zdroj obrázku:

MAX BLENDER 3D / Shutterstock.com