Duravit-německý výrobce designových koupelen

Společnost byla založena v roce 1817 v Hornbergu, kde je i její nynější sídlo. Zprvu se zabývala výrobou keramiky „na stůl“. Od počátku 20.století působí na trhu sanitární keramiky a stala se jejím významným hráčem.

V současné době působí v těchto segmentech – výroba sanitární keramiky, akrylátových van a vaniček, výroba nábytku a wellness produktů. Produkty jsou vyráběny v 11 závodech po celém světě a působí ve 120 zemích.

Je nutné podotknout, že jako jeden z mála výrobců disponuje vlastním závodem na výrobu nábytku a v neposlední řadě se velice progresivně rozvíjí i segment bidetových sedátek.

Další z nedílných předností je vůdcovství v udávání trendu, které zaručuje spolupráce s předními světovými architekty a designéry. Jména jako Sieger Design a Philippe Starck se staly pevnou asociací i se značkou Duravit, díky dlouhodobé a blízké spolupráci.

Spolupráce s Philippem Starckem začala již v roce 1992. Dnes jsou jeho kreace považovány za milníky, které spustili revoluci v sektoru sanitární keramiky.

Více informací o produktech naleznete na www.duravit.cz