FENIX OFFICE CENTRUM – dům ve standardu 2020

FENIX OFFICE CENTRUM – dům ve standardu 2020

Výrobce elektrických topných systémů, společnost FENIX Jeseník zahájí v říjnu v Jeseníku výstavbu objektu OFFICE Centra. Kancelářské centrum s téměř nulovou spotřebou energie bude splňovat standardy, které budou platné pro objekty v roce 2020.

Kancelářské centrum bude vybaveno elektrickým sálavým vytápěním, střešní FVE a domovními bateriemi pro ukládání přebytků a zajištění rovnoměrné spotřeby objektu.

Objekt bude upraven i pro spolupráci se „smart grid“ tak, aby umožňoval dobíjení baterií nejen z FVE, ale i ve stanovených časech z elektrické sítě.

Projekt FENIX OFFICE CENTRUM realizuje FENIX Jeseník ve spolupráci s UCEEB ČVUT Praha a pod technickou patronací Ministerstva životního prostředí, Ministerstva životního prostředí a Energetického regulačního úřadu.

Objekt se začne stavět v Jeseníku v říjnu 2015 a s ukončením výstavby se počítá v květnu příštího roku.

Účelem projektu je ověřit spolupráci střešní fotovoltaické elektrárny s domovními bateriemi a „smart grid“ tak, aby byla prokázána výhodnost tohoto řešení pro provozovatele energetické soustavy i pro uživatele.

Jedním z cílů je i vytvoření podmínek pro vznik nového tarifu (objekty s domovními bateriemi), kdy v dobách nadbytku energie budou baterie dobíjeny za zvýhodněných podmínek ze sítě a v době špiček potom naopak zajistí úplně, čí částečně autonomní provoz objektu.