Fiskars přináší troje nové nůžky

Blíží se podzim a s ním i čas prostřihávání stromů. A právě v tomto čase společnost Fiskars představila troje nové nůžky s extra dlouhou násadou, které vám prostřihávání mohou výrazně usnadnit.

Nové zahradní univerzální nůžky Fiskars PGX

Fiskars představil nové výkonné univerzální nůžky PGX, které stříhají větve do Ø32 mm. Vyrábí se ve dvou variantách.

Nůžky zahradní univerzální teleskopické UPX86 mají extra dlouhou rukojeť a pohodlně s nimi dosáhnete až do výšky 6 m.

Druhou variantou jsou nůžky zahradní univerzální UPX82 s kratší rukojetí s dosahem 3,5 m.

K oběma variantám nůžek je řada náhradních dílů a nůžky na konci rukojeti je možné vyměnit za pilku či česáček na ovoce.

Vývojáři Fiskars dále kladli důraz na to, aby oba dva typy nůžek svým majitelům maximálně usnadnily práci. Byly navrženy pod heslem ”Více síly, méně námahy”, a proto využívají unikátní mechanický převod PowerGear, který zajišťuje 3,5x více střižné síly.

Další docela zajímavou vychytávkou je oranžová podpora čepele pro zlepšení viditelnosti. Člověk tuto vlastnost nůžek ocení, zejména když stříhá větve vysoko v korunách stromů, kde je na čepel hůře vidět.

V neposlední řadě Fiskars svým dvěma novým přírůstkům skutečně věří a nabízí na ně záruku celých 25 let.

Extra lehké zahradní univerzální nůžky Light

Dvoje nůžky PGX ale nejsou jedinou novinkou od značky Fiskars na poli univerzálních nůžek s dlouhou násadou. Přináší ještě jednu zcela novou vychytávku pro ženy.

Nůžky Light s extra lehkou násadou.

Hlavním přínosem těchto nůžek je váha jejich hliníkové násady, která je pouhých 0,9 Kg.

Dalšími základními vlastnostmi nůžek jsou pak střih větví až do Ø12 mm, odolný neklouzavý povrch násady v místě uchopení a především praktické a jednoduché ovládání jednou rukou.

Kromě zástřihu stromů, pak můžete nůžky pohodlně použít například pro zastřihování růží. Díky prodloužené násadě se vyhnete riziku poškrábání rukou od trnů.

Stejně jako jiné zahradní náčiní řady Light dominuje vzhledu těchto univerzálních nůžek výrazná bílá barva. Za zmínku stojí i designové provedení čepele. Čepel je na první pohled prostá a účelná a zároveň velmi vzdušná a elegantní. Z dálky pak může připomínat hlavu neznámého druhu opeřence.

O Fiskars

Fiskars je předním světovým dodavatelem značkových spotřebitelských výrobků pro domácnost, zahradu a pobyt v přírodě. Výrobky Fiskars jsou po celém světě proslulé svou funkčností a převratným designem.

Skupina Fiskars se může pochlubit silným portfoliem uznávaných mezinárodních značek, jako jsou Fiskars, Iittala a Gerber.

Kultovní výrobek Fiskars, nůžky s oranžovou rukojetí, se zrodil v roce 1967. Oranžové nůžky způsobily převrat v každodenní praxi stříhání, neboť byly vůbec prvními nůžkami na světě s plastovou rukojetí.

Společnost Fiskars je kótovaná na kapitálovém trhu Nasdaq Helsinki ve více než dvaceti zemích zaměstnává zhruba 4800 lidí. Byla založena v roce 1649 a je nejstarší společností ve Finsku.