Jak dobře vybrat moderní zahradní pergolu?

Chcete sdílet tento článek?

Zahradní pergola je místem k příjemnému venkovnímu posezení. Při výběru tohoto typu zastřešení terasy ale myslete i na jeho praktické vlastnosti. Některé pergoly toho totiž dnes umí mnohem více, než si myslíte.

Při výběru dobře rozmýšlejte, klíčový je materiál pergoly

Uvažujete o pořízení nové kvalitní pergoly? Nejdříve je nutné dobře zvážit její umístění. Můžete ji postavit nad terasu domu, nebo může stát samostatně v nejzajímavějším koutku vaší zahrady. Pokud máte místo vybráno, můžete si rozmyslet ideální rozměry pergoly vhledem k účelu, ke kterému bude použita.  V tuto chvíli je vhodné zvážit i materiál, z kterého bude vyrobena. Právě od použitého materiálu se odvíjí i její následná variabilita. Například moderní zahradní pergoly z hliníkových profilů nejen že skvěle vypadají, ale plní i řadu užitečných funkcí, které klasické dřevěné pergoly, nebo markýzy nenabídnou.

Variabilní pergoly z kvalitních hliníkových profilů jsou hitem posledních let

Jaké jsou hlavní výhody pergoly z hliníkových profilů? Na rozdíl od dřeva je hliník bezúdržbovým materiálem. Takovou pergolu pak můžete mít v téměř libovolné barvě. Navíc je lehká i pevná, takže odolá sněhu i větru. Například střecha pergoly Vario se skládá z lamel, jejichž sklon můžete libovolně měnit dle teploty, nebo intenzity svitu. V případě deště se střešní lamely mechanicky, nebo elektronicky uzavřou a prostor pod pergolou zůstane suchý.

„Námi dodávané pergoly z hliníkových profilů umíme doplnit i o další příslušenství, jako jsou dešťové senzory, infratopení, osvětlení, boční roletové krytí, nebo posuvné prosklené stěny.“ Informuje Oldřich Švéda ze společnosti MIJA-Therm, která má s variabilními pergolami mnohaleté zkušenosti.

Benefity: lehká, pevná, díky uzavřeným profilům odolná i proti větru sněhu, použitelná za každého počasí – vodotěsnost střešních lamel, samostatně stojící i jako součást stávající budovy, stíní i chrání před deštěm zároveň, velký výběr barev i struktury povrchu, zajišťuje přirozenou ventilaci vzduchu, design, možno kombinovat s dalším příslušenstvím (dešťové senzory, infratopení, osvětlení, boční roletové krytí, posuvné prosklené stěny), ovládání lamel mechanicky, nebo elektricky pomocí dálkového ovládání,  možnost spojení dvou pergol, čímž dosáhneme obrovský zastřešený prostor o rozměrech 12,2 x 8 metrů

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články