Jak natřít plot produkty z nabídky PRIMALEX
A father and daughter painting their house together.

Kvalitní nátěry Vám usnadní nejen aplikaci samotné barvy, ale také prodlouží radost z nového nátěru.

Ať už renovujete starý kovový plot či se chystáte na první nátěr nového kovového plotu, veškeré potřebné barvy a chemii najdete v produktové nabídce společnosti PRIMALEX.

Starý nátěr nemusíte odstraňovat, ale…

Ani ta nejkvalitnější barva Vám nebude sloužit dlouho v případě, že pečlivě nepřipravíte podklad, na který chcete nátěr nanášet. Zatímco v případě nového plotu stačí podklad očistit a odmastit, u starého plotu doporučujeme věnovat pozornost původnímu nátěru.

Pokud se tento starý nátěr loupe či je napaden rzí, je vhodné jej odstranit. V opačném případě byste totiž riskovali to, že se Vám nová vrstva nátěru začne brzy loupat.

Odstraňovač nátěrů Vám usnadní práci

Odstranění původního nátěru lze provést „ručně“ ocelovým kartáčem či horkovzdušnou pistoli. Pokud si chcete usnadnit práci a dosáhnout lepšího výsledku, je vhodné nanést na původní nátěr Bondex odstraňovač nátěrů.

Gelový prostředek k odstraňování starých nátěrů na kovovém podkladu (Bondex odstraňovačem nátěrů lze ošetřit i kov, beton, dlažby apod.) v interiéru i exteriéru.

Barva 3v1 dodá požadovaný vzhled a ochrání před korozí

Jakmile budete mít podklad ošetřen a řádně vysušen, můžete přistoupit k nanášení samotné barvy. Na výběr přitom máte 2 postupy:

nanesení dvou nátěrů (antikorozního a vrchního)

nanesení jednoho nátěru (Primalex jednovrstvá barva 3v1)

V obou případech se dopracujete ke stejnému vzhledu i funkčnosti nového nátěru, který bude mít vysokou ochranu před korozí, nepříznivými povětrnostními podmínkami a na dlouhou dobu si uchová původní barevnost.

Nátěrové hmoty nanášejte dle instrukcí uvedených v technickém listu produktu, ať už jde o specifikace nanášení samotné barvy, či přípravu podkladu a povětrnostní podmínky.

V případě kovového plotu platí všeobecně to, že byste barvu neměli nanášet na vyhřátý podklad. Vysoká teplota podkladu výrazně zkrátí dobu schnutí barvy, což s sebou nese řadu nevýhod.

Zdroj:

https://www.primalex.cz/

https://www.ceskestavby.cz/clanky/kovovy-plot-ci-nabytek-staci-natrit-jednou-za-5-let-24723.html