Jak se bránit proti zlodějům?

Doba dovolených sice pomalu končí, ale i tak se stále mnoho lidí chystá na delší dobu opustit svůj domov. A právě v tom okamžiku nastává nejvhodnější chvíle pro zloděje. Nehlídaný a nechráněný dům či byt je pro ně skutečně jako výhra v loterii.

Pokud se tedy nechcete vracet z dovolené a zjistit, že vás během vaší nepřítomnosti vykradli, měli byste pro zabezpečení vašeho domova něco udělat.

Mechanické zabezpečení domácnosti

Zabezpečovací prvky se v podstatě dělí na dvě hlavní skupiny, a to mechanické a elektronické, pod kterými si nejčastěji představíte bezpečnostní kamery a alarmy. Mechanické zabezpečení je pro mnoho lidí samozřejmost.

Patří do něj především kvalitní bezpečnostní dveře a zámky. Oboje si navíc můžete vybrat v několika bezpečnostních třídách.

Když už ale chcete do těchto prvků investovat, pořiďte si vždy to nejlepší. Bezpečnostní dveře i zámek by neměli být v nižší než třetí bezpečnostní třídě. Na všechny ostatní totiž stačí zkušený zloděj a šroubovák.

Dalšími mechanickými prvky jsou potom různé mříže či fólie v oknech. I ty jsou však po nějaké době překonatelné.

Elektronické zabezpečení domácnosti

V současné době již tedy nestačí pouze mechanické zabezpečení, zejména pokud bydlíte v rodinném domě.

Zatímco mechanické zabezpečení případným zlodějům především ztíží vniknutí, elektronické zabezpečení vás před cizími osobami v domě varuje.

Bezpečnostní experti proto radí kombinaci více prvků.

Pro zabezpečení domácnosti jsou ideální různé bezdrátové alarmy, které se aktivují v případě vniknutí do prostoru a automaticky vyšlou signál příslušným orgánům.

Ještě větší pocit bezpečí vám dodají kamerové systémy.

U rodinných domů je ale zase tolik nenajdete, hodí se spíše do různých komerčních prostor, jako jsou například obchody, firmy či průmyslové haly.