Jak na trendy střechu

Když se řekne rekonstrukce střechy, většina z nás si představí výrazný zásah do rodinné kasy. Začneme se automaticky poohlížet po nejlevnější variantě s cílem co nejvíce ušetřit.

V případě výběru nové střechy to však není nejlepší nápad, který se vám může v budoucnu draze nevyplatit. „Při pořizování nové střechy by vás měla zajímat primárně délka její životnosti.

Renomovaní výrobci tradičních střešních tašek uvádí, že vydrží až sto let, což je v podstatě vícegenerační investice, a to už se vyplatí,“ uvádí Roman Grebeníček, odborný konzultant portálu Všeostřeše.cz.

Dnešní trh nabízí skutečně širokou škálu materiálů jako je například asfalt, plast, plech, beton nebo keramická pálená taška.

„Každá krytina má svá pro a proti, avšak většina majitelů domů či chalup volí klasiku, za kterou se považuje střešní krytina z pálené hlíny nebo betonu. Oba tyto typy tašek se vyrábějí v mnoha barevných odstínech a v různém designu.

Dá se vybírat z červených, černých či šedých tónů. Výhodou je i široká škála doplňků, dlouhá záruční lhůta a možnost reklamace od českých výrobců,“ dodává Grebeníček.

Naproti tomu výrobci laciného plechu, kteří často ani nejsou z České republiky, nemusejí být v případě problémů se střechou vůbec k dohledání.

Pokud zvolíte při stavbě vhodný a kvalitní stavební materiál, bude vám střecha sloužit mnoho let. Poctivá střecha by totiž měla být odolná jak vůči UV záření, tak nepříznivým povětrnostním podmínkám, proti mrazu, sněhu či kroupám, a taktéž být nehořlavá