Jak vybrat venkovní rolety?

Kvůli častým vlnám veder v posledních letech se venkovní rolety pomalu stávají nedílnou součástí novostaveb a zpětně se instalují i na stavby starší. Podle jakých kritérií venkovní rolety vybírat? Poradíme vám uvnitř našeho dnešního článku.

Proč vsadit na venkovní rolety?

Způsobů, jak interiér ochránit před slunečním svitem a jak doma vytvořit potřebné soukromí, existuje hned několik.

Kromě venkovních rolet mezi nejčastější volby patří rolety vnitřní, velmi populární jsou i vnitřní a venkovní žaluzie a opomenout nemůžeme ani okenní závěsy.

Každá z těchto variant má určité výhody a nevýhody – odvíjí se zejména od ceny produktu a jeho izolačních vlastností.

Venkovní rolety jednoznačně vynikají právě svými tepelně a zvukově izolačními vlastnostmi.

Zatímco v případně interiérového zastínění hluk i sluneční paprsky pronikají skrz okno do místnosti, kde je teprve odstíní závěs nebo žaluzie, venkovní rolety izolují na vnější straně.

Díky tomu je míra izolace nesrovnatelně vyšší. I ve velmi hlučných ulicích dokáže vnější roleta poskytnout absolutní klid v místnosti. Stejně tak jsou zvenku zastíněné místnosti mnohem chladnější.

Vybíráme venkovní rolety

Výběr venkovních rolet ovlivňuje několik faktorů. Jak už to bývá, modernější technologie s lepšími izolačními vlastnostmi současně mají vyšší cenovku.

Z hlediska materiálu budete nejspíš volit mezi plastem a v současné době pravděpodobně populárnějším hliníkem.

Plast je sice cenově dostupnější, hliník má ale mnohem delší životnost, je méně náchylný na mechanické poškození a lépe odolá i nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Důležitou volbu hraje i způsob manipulace s roletami, zde máte možnost volby mezi manuálním či elektrickým ovládáním.

Nejmodernější řešení mohou být plně automatizovaná a hlídat v místnosti určitou teplotu, lze je i načasovat či ovládat vzdáleně přes chytrý telefon.

Zapomenout nesmíme ani na barvu rolety či kvalitu jejího zpracování. Ověřte si zkušenosti zákazníků s vaším dodavatelem a dlouhodobou spokojenost s výrobkem.