Jak zatočit s nepříjemnými afty

Afty či jiné záněty v dutině ústní umí hodně potrápit. Jejich častou příčinou bývá stres a na klidu vám v případě aftů nepřidá ani fakt, že jsou bolestivé, a tak si nemůžete vychutnat ani své oblíbené jídlo.

Afty se také mohou tvořit v případě, že si potrpíte na pálivá jídla či konzumujete větší množství ovoce.

 Pokud na afty trpíte, máte nejspíš citlivou dutinu ústní, a proto byste se měli vyvarovat i past s chemickými pěnidly SLS, která mohou ústa a také pokožku okolo nich dráždit.

A jak na jejich léčbu?

Nejlépe přírodně. Jak jsme již uvedli, pokud se vyhnete chemii a zvolíte šetrnější přírodní cestu, tak nebude dál zbytečně dráždit sliznice v dutině ústní a dostanou tak šanci se zhojit rychleji.

Již naši předkové používali na léčbu dutiny ústní směsi bylin, ve které nechyběl hřebíček pro tišení bolesti, řepík lékařský nebo oblíbený heřmánek pro dezinfekci zánětů a nastartování jeho hojení.mVhodným přírodním přípravkem s certifikací Přírodní kosmetiky je Bylinný roztok na dásně od tradiční české firmy HERBADENT. Malá lahvička roztoku, které se již prodalo přes 30 milionů kusů je vyrobená z extraktu 7 léčivých bylin.

Receptura přípravku je klinicky ověřená, což znamená, že její účinky jsou prokázány.

A jak pomáhá?

Dokáže ztišit a uklidnit postižené místo v dutině ústní. Ošetří afty či jiné záněty a otlaky po zubních náhradách či rovnátkách. Působí preventivně při péči o dásně a mezizubní prostory.

Jak se roztok používá?

Neředěný roztok použijete k masáži dásní a k aplikaci na postižené sliznice ústní dutiny. Ošetření se provádí vatovou tyčinkou namočenou v roztoku několikrát denně dle potřeby. Bylinný roztok na dásně HERBADENT, cena: 149 Kč (25 ml), shop.herbadent.cz