Jaká matrace je ta pravá?

Probouzíte se ráno odpočatí a relaxovaní? Pokud ano, tak gratulujeme! Pokud ne, na vině může být starší či nekvalitní matrace. Jak si ale vybrat tu pravou?

Zákazník je mnohdy zahlcen velkým množstvím informací a ztrácí přehled o tom, podle jakých kritérií by si měl tu správnou matraci vybrat. Pokusíme se vám zde uvést pár tipů, které vám mohou s výběrem pomoci.

Při výběru kvalitní matrace byste měli brát v potaz následující body:

Materiál, ze kterého je matrace vyrobena – každý z nich má své přednosti a záleží pak na vás, který si vyberete. Uvedeme zde několik příkladů a jejich výhody.

PUR pěna (polyuretanová pěna) – vysoká pružnost, tvarová stálost a cenová dostupnost. Nehodí se do vlhčího prostředí, protože oproti jiným materiálům má nižší vzdušnost.

Pěna Xdura – tato světová novinka má nezaměnitelnou pórovou strukturu, zajišťuje měkkost na povrchu a podporující elasticitu uvnitř. Ani dlouholeté používání nezmění její vlastnosti.

Paměťová pěna ViscoFoam® – v závislosti na teplotě lidského těla mění svoji tuhost, rovnoměrně rozkládá tlak na tělo spáče a tím zlepšuje krevní oběh.

Studená pěna CoolFlex® – prodyšná, vzdušná, elastická, udržuje tvarovou stálost a lépe kopíruje křivky těla. Pěna je vyráběna v několika tuhostech a často se kombinuje s ostatními pěnami.

Latexová pěna – vysoce elastická. Velkou nevýhodou latexových matrací je, že podle lékařských výzkumů obsahují více než 150 bílkovin, z nichž 35 může působit jako alergen. Velkým problémem latexu je také jeho neprodyšnost.

Tvrdost matrace – jeden z nejdůležitějších faktorů při výběru matrace. Tvrdost je značena od 1 do 5. Číslem 1 je označována matrace velmi měkká, číslem 5 pak velmi tvrdá.

Nosnost – vždy se zajímejte o maximální nosnost matrace a volte takovou, jejíž nosnost je vyšší než vaše hmotnost, čímž zvýšíte její životnost.

Rošty – různé druhy matrací jsou určeny pro různé druhy roštů.

Více na www.purtex.cz