Jednoduchá renovace staré koupelny

Renovace koupelny a toalety, případně dalších místností s povrchy vystavených vodě a vlhkosti, je při volbě klasické technologie vždy zdlouhavá, hlučná, prašná a nákladná. Bourání starého obkladu není nic příjemného a většinou se do něj nikomu moc nechce.

Místo keramických obkladů menšího nebo většího formátu vzájemně oddělených různými šířkami spár, můžeme dnes do místností zatížených vodou a vlhkostí zvolit úpravu stěn dekorativní technikou „topping“ nebo „smooth“.

Prakticky to znamená, že můžeme vytvořit koupelnu se stěnovými povrchy zcela bez keramických obkladů, spár a rohových lišt. Místo nich se vrstvením celoplošně nanáší odpovídající dekorativní vodotěsné hmoty.

Ty zajistí nejenom moderní vzhled, spolehlivou hydroizolaci, ale zároveň dochází k vytvoření dekorativní úpravy stěn, která je nenáročná na údržbu a odolná vůči mechanickému poškození.

Jak na to?

Pokud stávající keramické obklady na podkladu stále dobře drží, můžeme tzv. převrstvením koupelnu snadno, rychle a cenově výhodně sanovat.

Základní klíčovou složkou je speciální nátěr na hladké a nesavé povrchy AKRINOL Super grip, který zásadně zvýší hrubost původního obkladu, a tím zajistí spolehlivou soudržnost s následujícími vrstvami bezobkladového systému.

Dá se použít i v dřevostavbách obložených OSB deskami, na které lze systém rovněž aplikovat, stejně jako na sádrokarton nebo jiné hladké deskové materiály.

V případě, že jsme si jisti, že v objektu byla dříve provedena odpovídající hydroizolace, stačí povrch vyrovnat a nanést finální dekorativní vodoodpudivou hmotu HYDROSOL Decor base probarvenou do odstínu dle požadavků investora.

V opačném případě raději původní povrchy opatříme dodatečnou celoplošnou hydroizolací HYDROSOL Express 1K, do níž vložíme armovací mřížku, těsnící pásky, rohové prvky a manžety.

V dalším kroku stačí povrch hydroizolace sbrousit a použít již zmíněnou dekorativní, vodoodpudivou vrstvu HYDROSOL Decor base, kterou lze tónovat do více než 500 odstínů podle barevného vzorníku JUB Favourite feelings.

Tuto vrstvu lze provést tzv. do hladka (smooth) anebo s povrchovou strukturou (topping).

Po zaschnutí všech vrstev následuje finální aplikace vysoce odolného polyuretanového dvousložkového bezbarvého polomatného laku HYDROSOL Polyurethane 2K.

Ten poskytne celému souvrství dodatečnou vodotěsnou ochranu, ale hlavně ji chrání před mechanickým poškozením.

Více na www.jub.cz.