Vernisáž Kateřina Bohač & Latin Art Gallery

Exkluzivní a originální umělecká díla

Vernisáž Kateřiny Bohač a Latin Art Gallery „MUJERES DE MUNDO“ (Ženy světa) přivítá návštěvníky  v pondělí 3.6.2019 v 18 hodin v Central Plaza v Centru Černý Most. Vernisáží provede herečka a zakladatelka Nadačního fondu YogaHelp Petra Špindlerová.

Výtěžek z prodeje obrazů bude věnován na charitativní účely humanitární organizace Embrasing the World, která pomáhá potřebným na celém světě zabezpečit jejich základní životní potřeby.

Kateřina Bohač Linares je česko-venezuelská umělkyně, která v České republice založila galerii latinského umění Latin Art Gallery s cílem propagovat to nejlepší z latinskoamerického a mezinárodního umění ve střední Evropě.

Latin Art Gallery vystavuje současné umění včetně obrazů, fotografií, grafiky, soch, instalací a videoartu.

Za více než 5 let na trhu v České republice uskutečnili přes 40 individuálních i skupinových výstav, více než 80 kulturních akcí, včetně křtů knih, čtení poezie, ochutnávek vín a gastronomie, koncertů, divadelních představení pro děti i dospělé.

Kromě toho nabízí ve svých prostorách řadu výtvarných workshopů a tvůrčích dílen. Všechny události, které realizují, si kladou za cíl obohatit kulturní dialog mezi Českou republikou a mezinárodními komunitami.

Latin Art Gallery je kulturní prostor uznávaný v České republice, s vizí expanze na evropské i mezinárodní trhy, díky svému týmu: Manažerka galerie Arch. Sujana Villafañe Boháč, historik a umělecký kritik prof.

PhDr. Ivo Barteček, CSc, konzultant umění Pan Hector Castillo, překladatelka a promotér na českém trhu PhDr. Alena Mrazová, manažerka pro ruský trh Paní Elena Petunina a projektová manažerka Maria Šnajder.

Katerina Bohac Linares říká:“Kvalita a prestiž děl, která Latin Art Gallery představuje, se odvíjí od jejího závazku vystavovat umělce 100% oddané své práci, osobnosti ochotné neustále se vyvíjet.

To je důvod, proč při nákupu některého z jejich originálních děl budete nejen investovat do současného mezinárodního uměleckého trhu, ale přispějete i k tomu, aby jejich umělci pokračovali ve své tvorbě a uměleckém růstu.“

Katerina Bohac LinaresNarozena ve městě Caracas ve Venezuele, její otec českého původu jí představoval evropskou kulturu, její venezuelská matka jí zanechala  rodný jazyk a lásku k umění.

Studovala plastické umění na Univerzitě v Andy v Meridži a Institutu vyšších studií v umění Armando Reveron ve městě Caracas, kde absolvovala studium plastické artefakty se specializací na keramiku.

Kateřina se také zúčastnila sólových a skupinových výstav ve Venezuele, Itálii, Rakousku a České republice, kde představila svou keramiku a malby.

V současné době se věnuje propagaci a šíření latinskoamerického umění v České republice, je zakladatelem latinské umělecké galerie a vystavuje díla své a vybraných umělců v galerii Galerie latinského umění v centru Prahy.

www.latin-art.com