Koupelna bez bariér od SAPHO

Jak vyplývá ze statistik ČSÚ, v České republice žije aktuálně více než 1 milion osob s handicapem, přičemž asi polovina je starší 65 let. Senioři dokonce tvoří celou jednu pětinu naší populace.

Ačkoliv 80% handicapovaných žije v běžných bytech, téměř 10 % z nich zcela chybí bezbariérovost v domácím prostředí.

Senior program od SAPHO poskytuje širokou nabídku funkčních a stylových produktů, se kterými lze právě těmto lidem pomoci vytvořit si svou vysněnou koupelnu bez bariér.

Koupelna pro starší a handicapované osoby nemusí nutně zaostávat za moderní designovou koupelnou pro zdravé uživatele.

Je však potřeba dodržet několik známých pravidel už při samotné výstavbě, aby byl zajištěn především komfortní a bezpečný pohyb, popřípadě průjezd na invalidním vozíku. Dále už jde jen o výběr vhodného vybavení.

To závisí hlavně na rozsahu pohybového omezení a vkusu budoucího majitele. Vedle nezbytných, speciálně upravených produktů pro seniory a lidi   s handicapem, lze koupelnu osadit například i některou trendy sprchovou zástěnou, která podtrhne celkový styl.

Velkou předností moderních sprchových koutů je totiž  maximální jednoduchost a naprostá absence rušivých, kotvících či vodících profilů, což umožňuje jejich bezbariérovost i snadnou údržbu.

Senior program od SAPHO nabízí velké množství kvalitních designových produktů, které mají usnadnit život lidem se sníženou pohyblivostí a pomoc jim zachovat si v koupelně vlastní nezávislost. Jedná se především o širokou škálu koupelnových doplňků.

V nabídce tak naleznete nejrůznější stylová, sklopná sedátka a  SENIOR výškově nastavitelné stoličky do vany nebo sprchového koutu, všechny typy záchytných, opěrných a mobilních madel i zvýšená WC sedátka.

Nechybí však ani speciálně upravená ergonomická umyvadla, toalety, zrcadla či vodovodní baterie.