Křišťálový lustr nepatří jen na zámek

Pro většinu z nás je křišťálový lustr nezbytným doplňkem zámeckého interiéru, který je sice hodný obdivu, který nás okouzlí a nadchne, který si ale dost dobře nedovedeme představit v našem panelákovém 2+1. A když si navíc představíme čištění toho velkého množství skleněných „cankrdlátek“, tak už jen ze samotné představy nás rozbolí ruce, záda i hlava.

Všechny tyto představy jsou ale pouhými předsudky. Křišťálové lustry slaví velký návrat.

Nikdy to nebude lustr pro každého. Tím by také přišel o svou exklusivitu a výjimečnost. Už to ale rozhodně není jen svítidlo do zámeckých sálů.

Dnes se vyrábí v nepřeberných rozměrových variantách a nejen v klasických tvarech, ale i v moderním provedení, v jednoduchém až minimalistickém stylu, ultramoderní křišťálová svítidla s vestavěnými LED čipy na dálkové ovládání až po postmoderní umělecké kreace.

A co se týče čištění, tam nám dnes pomáhá chemie.

Dříve se musel celý lustr rozebrat a umýt v mýdlové vodě dílek po dílku, dnes se všechny skleněné části nastříkají speciálním sprejem a máte vyčištěno.  Nadčasovost křišťálových lustrů byla prověřena několika staletími a dnes slaví velký návrat v podobě jejich moderních protějšků.

Mladí architekti a designéři jejich třpytivou krásu využívají čím dál častěji. Zdá se že doba, kdy lustr jako takový z interiéru zcela zmizel a byl nahrazen minimalistickými vestavnými bodovkami, pomalu končí.

Lustr se konečně vrací zpátky na scénu bytového designu a stává výrazným a nepřehlédnutelným solitérem, který upoutá, zaujme i nadchne. Křišťálové lustry jsou králi mezi ostatními lustry zcela po právu.

Jedním z významných distributorů moderních křišťálových a designových svítidel je firma Březina design.  Ta je rodinnou firmou s tradicí od roku 1992. Jejich zaměřením jsou především atypická svítidla vysoké kvality a ve špičkovém designu.

Všechna svítidla mají vysoký podíl ruční práce a to jak ručně broušený křišťál, tak i ručně tvarované a foukané sklo.

Firma Březina Design vybavuje svítidly bytové i obchodní prostory, hotely, restaurace, ale třeba i prostory divadel, kostelů a zámků. Kromě prodeje pro koncové zákazníky firma spolupracuje s řadou významných architektů a designérů, kterým zajišťuje komplexní servis, od technického poradenství až po instalaci lustru u zákazníka.

V nabídce firmy najdete nejen moderní křišťálová svítidla, ale i klasická, designové závěsné lustry, nebo lustry řady Metamorphosis, jenž jsou designovými skvosty z ručně tvarovaného a foukaného skla.

Kromě stropních svítidel jsou v nabídce i stolní a stojací lampy, ale také nástěnná svítidla, nebo také praktický čistič křišťálu, po jehož aplikaci odpadá složitá údržba a čistění křišťálového lustru.

Designové svítidlo je možné zakoupit nejen a e-shopu www.brezinadesign.eu, ale o kráse nabízených svítidel se můžete přesvědčit také v nově otevřeném světelném studiu v Praze a v Třebíči.

S výběrem svítidla vám zde rádi poradí a zajistí vám také odbornou montáž přímo u vás doma.