Minimalistický styl vévodí luxusnímu bydlení

Minimalistické zařízení domácnosti přesně vystihuje přirovnání o tom, že méně je mnohdy více. Místo dekorativnosti se upřednostňuje spíše funkčnost. Interiér je maximálně vzdušný, jednoduchý a nese se v duchu čistých linií.

Méně věcí, více klidu

Velké místnosti jsou vyplněny především vzduchem a světlem. Velká okna jsou často bez záclon doplněna pouze o praktické venkovní žaluzie.

Nábytek je rozmístěný účelně a bez zbytečných dekorací optimálně vyniknou jednotlivé zařizovací předměty.

Minimalismu se často vyčítá jeho strohost a chlad, je však pravdou, že tento styl je protipólem dnešní uspěchané doby, a proto v něm snadno najdete klid na relaxaci po náročném dni plném stresu.

Dnešní luxusní byty a rodinné domy k minimalismu přistupují odlišněji, než tomu bylo v minulosti. Minimalismus v jejich pojetí již není tak nekompromisní, takže v konečném důsledku může být i hravý.

Zjednodušte si život

S minimalismem jde ruku v ruce také praktičnost, kterou zastupuje chytrá domácnost.

Pomocí nejrůznějších aplikací a dálkových ovladačů můžete ovládat nejen klimatizaci, osvětlení nebo bezpečnostní prvky, ale také garážová vrata.

Díky dálkovému ovladači nemusíte vystupovat z auta pokaždé, když chcete vrata otevřít nebo zavřít. S minimalismem souzní motorem poháněná vrata, která nezaberou téměř žádné místo. Jediný prostor, který pro své otevření potřebují, je ten pod stropem.

V blízkosti garáže díky tomu můžete pěstovat celoročně zelené stromky nebo mít okrasnou skalku.

Materiály

Vzhled interiéru sjednocuje podlaha jednoho dekoru. Mezi oblíbené patří podlahy dřevěné, laminátové nebo lité.

Podstatu minimalismu podtrhuje kov, sklo, kůže, transparentní plasty a luxusní syntetické materiály, mezi které patří třeba umělý kámen. Stěny jsou nejčastěji hladké a jednobarevné.

Kontrastu je dosaženo částečným obkladem ze dřeva či kamene. Nábytek se pyšní lesklou povrchovou úpravou, která interiéru přidává na vzdušnosti.

S barvami opatrně

Tradiční bílou barvu navozující pocit čistoty a klidu doplňuje barva černá nebo neutrální odstíny šedé či béžové.

Interiéru může dominovat také jedna sytější barva objevující se především na bytových doplňcích. Do výraznějších barev se počítá i barva rostlin. Vzdušně zařízená obydlí kombinují maximálně tři barvy.

Celistvost prostoru můžete rozbít jednoduchou grafikou na stěně nebo kusovým kobercem geometrického tvaru. Hravosti lze v minimalistickém pojetí dosáhnout i úplnou maličkostí.