Moderní kuchyně: Atraktivní design, funkčnost
Kuchyně Aria z prémiové třídy Livanza je vhodná do interiérů inspirovaných francouzským venkovem. (Oresi)
Kuchyně Aria z prémiové třídy Livanza je vhodná do interiérů inspirovaných francouzským venkovem. (Oresi)
Do bohémských interiérů je jako stvořená kuchyně Barcelona od značky Bauformat. (Oresi)
Pohodová kuchyně ve venkovském stylu z linie Sonata v prémiové třídě Livanza. (Oresi)
Trendy kombinace tmavě hnědého matného povrchu a dřevodekoru na dvířkách linie Bali a Calais představuje značka Bauformat. (Oresi)
Černý lesk dvířek z linie Eruka a dřevodekor z linie Inca, tyto módní trendy přináší prémiové kuchyně Livanza. (Oresi)
Kombinace skříněk se skleněnými čelními plochami z linie Rom doplňují profilovanádvířka z linie Palermo. Kuchyně Bauformat. (Oresi)

Současné kuchyňské linky preferují multifunkční vybavení, ergonomické uspořádání a povrchové materiály, které hodně vydrží. Zajímavý design pak vychází z módních trendů. Ty vsadily na krásu přírodních materiálů a jejich dokonalých napodobenin.

Z barev jsou trendy šedé, hnědé a tmavší tóny, které se, stejně jako v případě bílých kuchyní, kombinují s dekorem přírodního dřeva.

Módní jsou také černé ocelové prvky, nepostradatelné v industriálních kuchyních. V bohémských interiérech se objevuje kuchyňský nábytek s odlesky kovů jako je zlato, mosaz nebo měď, a to jak v moderně koncipovaných kuchyních, tak u nábytku v retro stylu.

V kuchyních ve stylu anglického či francouzského venkova dominuje patinovaný nábytek s profilovanými dvířky, nejčastěji ve světlých barvách, počínaje bílou a krémovou, přes zelenou, šedou, starorůžovou či modrou.

Nadčasové a stále oblíbené pak jsou dekory světlých i exotických dřev a kombinace bílé barvy v matu i lesku s dalšími barevnými akcenty.

K dalším „trendy“ tipům pak patří dekor betonu a mramoru na čelních plochách, pracovních deskách i na korpusech kuchyňského nábytku. Preferovaným materiálem tvůrců módních trendů stále zůstávají kalené sklo a nerezová ocel.