Moderní kuchyně: Atraktivní design, funkčnost

Chcete sdílet tento článek?

Současné kuchyňské linky preferují multifunkční vybavení, ergonomické uspořádání a povrchové materiály, které hodně vydrží. Zajímavý design pak vychází z módních trendů. Ty vsadily na krásu přírodních materiálů a jejich dokonalých napodobenin. Z barev jsou trendy šedé, hnědé a tmavší tóny, které se, stejně jako v případě bílých kuchyní, kombinují s dekorem přírodního dřeva.

Módní jsou také černé ocelové prvky, nepostradatelné v industriálních kuchyních. V bohémských interiérech se objevuje kuchyňský nábytek s odlesky kovů jako je zlato, mosaz nebo měď, a to jak v moderně koncipovaných kuchyních, tak u nábytku v retro stylu. V kuchyních ve stylu anglického či francouzského venkova dominuje patinovaný nábytek s profilovanými dvířky, nejčastěji ve světlých barvách, počínaje bílou a krémovou, přes zelenou, šedou, starorůžovou či modrou.

Nadčasové a stále oblíbené pak jsou dekory světlých i exotických dřev a kombinace bílé barvy v matu i lesku s dalšími barevnými akcenty. K dalším „trendy“ tipům pak patří dekor betonu a mramoru na čelních plochách, pracovních deskách i na korpusech kuchyňského nábytku. Preferovaným materiálem tvůrců módních trendů stále zůstávají kalené sklo a nerezová ocel.

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články