Navštivte nejznámější boutique hotely

Nikdy jste neslyšeli název boutique hotel a netušíte, v čem se tyto hotely odlišují od ostatních? Boutique hotely jsou malé, často přestavěné ze starších budov. Tyto hotely nabízí osobní přístup, útulné a „domácké“ prostředí.

V boutique hotelu se nesetkáte s chladným anonymním přístupem jako tomu bývá v klasických hotelech. Většina boutique hotelů má unikátní a originální vzhled a od běžných hotelů se značně svým interiérem liší.

Boutique hotely vyhledávají zejména obchodní cestující, ale v posledních letech si získávají oblibu také u turistů, proto vznikají i celé řetězce boutique hotelů a Česká republika není žádnou výjimkou.

Hotel Sax v Praze

Praha patří mezi nejkouzelnější města světa a ať už do ní míříte za obchodem nebo zábavou a jste milovníky boutique hotelů nebo jste jen zvědaví, ubytujte se v pražském hotelu Sax, který je celý zřízen ve vintage stylu.

Hotel naleznete v klidné lokalitě pod Pražským hradem. Čtyřpatrový hotel nabízí k ubytování unikátních 23 pokojů. Součástí každého pokoje je, kromě televize, klimatizace nebo trezor. Po celém hotelu se bezplatně připojíte na wi-fi. Pokoje mají výhled na krásné staré město.

Hotel Mama Shelter v Paříži

Hotel Mama Shelter se nachází na východě Paříže, v historické čtvrti Bagnolet.

Interiér celého hotelu navrhovala společnost Philippe Starck, která je považována za velmi originální a kreativní. Nábytek je neobvykle temný a doplňují ho zářivé neónové nápisy.

Hotel se nachází mimo turistickou oblast a při vstupu do něj máte pocit, že jste zcela v jiném světě.

Klimatizované pokoje jsou vybavené iMacem a jídlo dostanete uvařené pod dohledem šéfkuchaře s Michelinskou hvězdou.

Hotel Six ve Stockholmu

Luxusní hotel Six ve Stockholmu má mnoho příznivců a odpůrců, zejména pro svou, pro někoho, až brutální sbírku.

Kombinací moderního nábytku od místních výrobců a vlastní osvětlení od Rubna, ručně vyráběné skleněné kusy od Cariny Seth Anderssonové vznikl naprosto unikátní hotel, který dodal překvapivý ráz celé budově.

Hotel s 343 pokoji má také vlastní vysoce kvalitní restauraci s mezinárodní kuchyní, vinárnu s venkovní terasou, poslechový salonek, posilovnu a kávovar v každém pokoji. Příjemný personál hovoří celou řadou jazyků a celkově tento hotel nabízí mnoho za docela přijatelné ceny.

Hotel Das Stue v Berlíně

Hotel Das Stue se nachází v Berlíně na území bývalého dánského velvyslanectví.

Kromě impozantního schodiště, na které narazíte hned při svém vstupu, je celý hotel velice moderní. Pokoje i hala jsou vybavené moderním nábytkem na míru v tlumeným barvách a zdi jsou zdobené pečlivě vybranými uměleckými fotografickými díly.

Tento designový hotel na okraji největšího berlínského parku Tiergarten (většina pokojů má na něj výhled) se nachází v klidné oblasti obklopené zelení, ale přesto je dobře spojen s centrem a hlavními atrakcemi. K dispozici je také restaurace s hvězdičkou Michelin a lázně Susanne Kaufmann, které zahrnují léčebné procedury, saunu a 16 metrový krytý bazén.

Hotel Archer v New Yorku

Stylový hotel Archer naleznete v části Midtown v New Yorku. Interiér hotelu vyzařuje klasickou eleganci prezentovanou černým kovem a cihlou. Málokteré pokoje v hotelech působí tak útulně a vybavení dokonale využívá celý prostor.

Vzdušné a světlé pokoje jsou vybavené kávovarem a pokud jste majiteli psího mazlíčka, jste zde vítáni.

Střešní bar poskytuje nádherný výhled na budovy Chrysler a Empire State. Restaurace Charlie Palmer Steak podává prvotřídní kuchyni.