Není ohně bez popela

Milujete oheň v krbu, ale každodenní zametání a vynášení popela už o dost méně? Otravuje vás všudypřítomná vrstva šedého prachu? Pozvěte si do domu pomocníka, který se o to postará za vás.

Hřejivé kouzlo praskajících plamenů, mihotavé světlo a sálající teplo, které tak příjemně zahřeje prochladlé ruce. Radiátor je možná praktičtější, nic ale nedokáže vyvolat pocit útulnosti a domova tak dobře jako živý oheň v krbu nebo v kamnech.

K ohni se zkrátka každý posadí rád. Horší je, když dojde na ty méně příjemné stránky celé věci. Občas je třeba nanosit, případně naštípat dřevo. Někdo musí oheň v krbu rozdělat. A protože není ohně bez popela, nakonec musí ten popel někdo uklidit.

A to je práce neoblíbená a špinavá. I když se snažíte zacházet se smetáčkem a lopatkou co nejopatrněji, bez prášení se to nikdy neobejde. Popílek se rozlétne po celém pokoji a všechno pokryje tenoučkou, ale dobře viditelnou vrstvičkou.

Pro mnoho lidí je tahle představa natolik nepříjemná, že si zapálení ohně v krbu raději dvakrát rozmyslí. A pokud by si někdo představoval, že si práci usnadní vysavačem, riskuje tím jeho zničení nebo dokonce požár. I ve zdánlivě vychladlém popelu se totiž často schovává žhavý uhlík.

Naštěstí existují výjimky – vysavače, které úklid krbů a kamen zvládají bez problémů. Vysavač na popel Kärcher AD 2 AKU (cena 3 690 Kč bez baterie) si poradí s popelem, hrubými nečistotami i jemným prachem.

Integrovaný výfukový filtr nevypustí žádné nečistoty ven a odfiltruje i ty nejmenší prachové částice. Sací hubice je vyrobena z lakovaného kovu a čtrnáctilitrová nádrž z ohnivzdorného materiálu, takže bezpečnost je zaručena.

Zacházení s vysavačem je natolik jednoduché, že si s ním poradí kterýkoli člen domácnosti. Funkce ReBoost usnadňuje čištění filtru, díky ní odstraníte popel a prach z filtru pouhým stisknutím tlačítka, a to i během vysávání. Tím je zajištěn kvalitní sací výkon po celou dobu, kdy s ním pracujete.

Velkou výhodou je bateriové provedení. Díky tomu, že není třeba přístroj zapojovat do zásuvky, můžete se s ním nejen volně pohybovat po domě, ale využijete ho třeba i v létě při čištění venkovního grilu na terase nebo na zahradě.

Uplatnění najde i jinde v domácnosti, kde je potřeba vysát suché hrubé nečistoty, třeba v dílně nebo garáži.