Neorenesanční Palác Dlážděná

V samém centru Prahy, v historické čtvrti Nové Město pražské je situován úchvatný neorenesanční palác. Byl vystavěn dle plánů architekta Václava Sigmunda.

Za sto let existence se na něm podepsaly četné stavební zásahy, bohužel i násilná přeměna na kanceláře v druhé polovině 20. století.

Dnes se tato architektonická perla znovu probouzí k životu. Raritní rekonstrukce domu navrátila původní bytovou funkci a obnovila také jeho historickou hodnotu. Důraz byl kladen na kvalitní řemeslný detail, ale i ekologickou udržitelnost a moderní technologie.

Přestože dýchá kouzlem starých časů, nabízí palác svým obyvatelům maximální pohodlí.

Tam, kde se mísí historie a budoucnost

O kompletní rekonstrukci a revitalizaci historického objektu se postarala společnost PSN jako jeho majitel, ve spolupráci s architektonickým studiem architekta Jakuba Ciglera.

Uliční fasádu projasnila kompletní renovace a nová špaletová okna s obnoveným historickým obložením. Renovována byla štukatérská výzdoba i vybrané historické kusy.

Vstupní i interiérové kazetové dveře jsou replikami původních prvků, samozřejmě s bezpečnostním provedením.

https://www.youtube.com/watch?v=sM2L8j8o-LE

Přání architekta PSN Jakuba Žohy bylo spojit řemeslnou zručnost s moderním detailem. Vybavení interiérů nese značky Laufen a Laufen by Kartel, Hansgrohe, P.M.H. nebo Villeroy & Boch.

Odvážnější pojetí zrcadlí dvorní fasáda, do které architekti vložili komfortní francouzská okna, prostorné balkony a vyhlídkové terasy.

Vnitroblok oživila odpočinková zahrada, která kryje sofistikované podzemní garáže s automatizovaným systémem pro uložení vozidel. Bydlení v Paláci Dlážděná snoubí historii s vymoženostmi 21. století, také v podobě služeb recepce nebo moderního výtahu.

S ním se dá dostat až na střechu domu s unikátní vyhlídkou, ale i do suterénu, kde je k dispozici privátní wellness se saunou a posilovacími stroji.

KONTAKT:

PSN, Jakub Cigler Architekti (JCA), www.palac-dlazdena.cz